Koncertem na scenie w „Rozmarino” 16 lutego zespół „Dreszcz” świętował swój jubileusz.

Zespół „Dreszcz” ma już 20 lat, można więc powiedzieć, że jest pełnoletni. Występował w rodzimych Suwałkach i na scenach wielu miast w Polsce. Koncertował także za granicą we Francji, Niemczech i na Litwie. Repertuar zespołu to kompozycje z tekstami i muzyką Tomasza Kierejszy. Dreszcz wykonuje także obszerny materiał ze znanymi utworami Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej. Oprócz tego grają znane i lubiane standardy bluesowe takich wykonawców jak: B. B. King, Stevie Ray Vaughan, John Mayall, Eric Clapton, Rory Gallagher, Allman Brothers Band, Gary Moor czy ZZ Top.

– Lubimy grać, cieszy nas kontakt z publicznością. Najgorszym czasem dla naszego zespołu była pandemia i brak występów. Tłumy na naszym jubileuszu to potwierdzenie, że mamy wielu fanów i jest dla kogo koncertować – powiedział Tomasz Kierejsza lider zespołu.

Przez lata przez zespół przewinęło się sporo muzyków, chociaż trzon kapeli od początku jego powstania do czasu pandemii tworzyli: założyciel, autor tekstów, aranżer kompozycji autorskich Tomasz Kierejsza (gitara i wokal) i znany basista Andrzej Jasiński. Z zespołem współpracuje do dziś instrumentalista Krzysztof Filipkowski (klawisze). Na scenie koncertu jubileuszowego pojawiła się większość muzyków współpracujących z zespołem: Jerzy Korzun (perkusja), Bogdan Topolski (gitara), Krzysztof Anuszkiewicz (perkusja), Krzysztof Krzesicki (instrumenty klawiszowe). Wystąpili też obecni muzycy zespołu: Paweł Filipkowski (perkusja), Mariusz Panasiewicz (gitara basowa).