Rada Miejska w Suwałkach funkcjonuje od dzisiaj w nowym składzie. Dotychczasowy radny Kamil Klimek, złożył rezygnację z pełnienia mandatu radnego. Przyczyną tej decyzji było objęcie przez niego funkcji Prezesa Zarządu Parku Naukowo-Technologicznego Polska-Wschód w Suwałkach.
Zgodnie z przepisami prawa, objęcie stanowiska w zarządzie jednostki podległej samorządowi wiąże się z koniecznością wygaśnięcia mandatu radnego w celu uniknięcia konfliktu interesów.
W zaistniałej sytuacji, na podstawie przepisów Kodeksu wyborczego, mandat po radnym K. Klimku objęła Alicja Andrulewicz, która uzyskała kolejny najlepszy wynik na liście wyborczej w okręgu.
Kluczowym punktem dzisiejszej sesji Rady Miejskiej było uroczyste ślubowanie nowej radnej. Pani Alicja Andrulewicz, wypowiadając słowo „ślubuję”, oficjalnie przystąpiła do wykonywania swoich obowiązków, zobowiązując się tym samym do rzetelnego i sumiennego działania na rzecz dobra wspólnoty samorządowej Suwałk.
Nowa radna od dzisiaj bierze pełny udział w pracach Rady Miejskiej, uczestnicząc w głosowaniach oraz pracach komisji tematycznych: Komisji Rewizyjnej oraz Komisji Skarg Wniosków i Petycji.














