19 czerwca Szkoła Podstawowa nr 9 zorganizowała Piknik „Dziewiątki” 2026 dla uczniów, rodziców, nauczycieli i gości. Imprezę otworzyła pani dyrektor Wioletta Kulbacka słowami: rozpoczynamy wydarzenie podczas, którego najważniejsze nie są oceny, kartkówki ani dzwonki, tylko wspólna zabawa.

Podczas pikniku można było korzystać z atrakcji przygotowanych przez klasy I-VI oraz świetlicę szkolną. Na samym początku zagrał zespół Steel Breed z Fundacji „Melodia”. Dzieci malowały twarze, robiły biżuterię, grały w gry, częstowały słodyczami, a wszystkiemu towarzyszył wesoły dinozaur. Odbyły się konkurencje sportowe: bieganie w workach, a na boisku zagrali w piłkę nożną zawodnicy klas trzecich. Uczniowie mogli spróbować ze strzelania do celu w towarzystwie żołnierzy. O godzinie 12 wystąpił zespół „Nadzieja”.

Zabawa na pikniku była wesoła i radosna, co nastawiło dzieci do zbliżających się wakacji.