Noc Bibliotek w Suwałkach

Noc Bibliotek w Suwałkach

Tłumnie pojawili się suwalczanie na tegorocznej Nocy Bibliotek w suwalskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Konopnickiej, wśród nich Ewa Sidorek , zastępca prezydenta Suwałk. Suwalską Noc Bibliotek rozpoczęła dyrektor Biblioteki Maria Kołodziejska.

Były warsztaty bębniarskie prowadzone przez Karinę Sosnowską i Annę Poniatowską, salon gier planszowych, opowieść kamishibai „Bajka o Wiśle” oraz pokaz filmu dla dzieci „Tarapaty”. Siostra Joanna Olszewska opowiadała o „Boliwii oczami misjonarki’, a Krzysztof Snarski, Piotr Brysacz i Piotr Malczewski o staroobrzędowcach. Obejrzeć tez można było wystawę „Fashionable, dandys, elegant. Moda męska w XIX i na początku XX wieku w czasopismach ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie.

Tegoroczna ogólnopolska akcja „Noc Bibliotek” odbywa się się pod hasłem „RzeczpospoCzyta”, zatem w suwalskiej bibliotece dominowały barwy biało-czerwone. Taki też był tort.

Czytelnicy, którzy odwiedzili bibliotekę w czasie kilkugodzinnej akcji „ Noc bibliotek”, a mieli niezwrócone  w terminie książki mogli skorzystać  z abolicji i anulować kary finansowe.

To była niezwykle udana wieczorno- nocna impreza promująca czytelnictwo i Bibliotekę Publiczna im. M. Konopnickiej jako miejsce, w którym warto bywać. Wielu suwalczan mogło przekonać się o tym w sobotni wieczór.

 

Top