Pogoda coraz bardziej zachęca do wyjścia z domu i spędzenia kilku chwil w pięknych okolicznościach przyrody, których nie brakuje w Suwałkach i w najbliższej okolicy. Nic dziwnego, że niedługo odbędzie się kilka interesujących imprez.

Motocykliści wyruszają

Suwałki Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego 2018

Już 27 kwietnia odbędzie się coroczne rozpoczęcie sezonu motocyklowego w Suwałkach. Impreza już od kilku lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród miłośników jednośladów. O godz. 11:30 rozpocznie się zbiórka na torze kartingowym przy ZS nr 6 im. K. Brzostowskiego przy ul. gen. W. Sikorskiego 21. Parada rozpocznie się o godz. 12. Motocykliści przejadą suwalskimi ulicami do centrum miasta, gdzie o godz. 12:30 rozpocznie się wystawa motocykli w parku Konstytucji 3 Maja, a o godz. 13 nastąpi oficjalne otwarcie sezonu motocyklowego. Na zakończenie zaplanowano o godz. 18 imprezę Gremium Suwałki Clubhouse przy ul. E. Plater 1. Honorowy Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Suwałk.

 

Rowerem z OSiR

28 kwietnia (niedziela) pozytywnie „zakręceni” wyruszą na pierwszą tegoroczną wycieczkę z cyklu „OSiR On Tour”. Tym razem rowerowa wyprawa wyruszy w poszukiwaniu źródeł Czarnej Hańczy. Bezapelacyjnie jest to pozycja obowiązkowa dla wszystkich ciekawych, co tak naprawdę skrywają te jedyne w swoim rodzaju tereny. Rowery i uczestnicy zostaną przetransportowani z Suwałk do Starej Hańczy. Przebieg trasy: Stara Hańcza – Dzierwany – Dziadówek – Jegleniszki – Antosin – Sześciwłóki – Rogożajny Wielkie – Rogożajny Małe – Marjanka – Bondziszki – Pobondzie – Jodoziory – Smolniki – Kleszczówek – Udziejek – Czajewszczyzna – Jezioro Szurpiły – Jeleniewo – Suwałki (ok. 62 km).

Zbiórka uczestników 28 kwietnia o godz. 9 na parkingu zlokalizowanym przy hali sportowej OSiR w Suwałkach przy ul. Wojska Polskiego. O godz. 9:30 przejazd busem i transport rowerów do Starej Hańczy. Wyprawa rowerowa rozpocznie się o godz. 10:15. Warunkiem uczestnictwa w wycieczce jest terminowe zgłoszenie za pośrednictwem systemu elektronicznych zgłoszeń i dostarczenie wypełnionego formularza zgłoszeniowego w dniu wycieczki. Udział w wycieczce jest bezpłatny, lecz uczestnicy zobowiązani są do pokrycia kosztów transportu rowerów do miejsca startu wycieczki (w kwocie 25 zł). Wpłaty należy dokonać najpóźniej do 24 kwietnia w Dziale Sportu, Rekreacji i Marketingu OSiR w Suwałkach przy ul. Wojska Polskiego 2
w godz. 7-16. Więcej na: www.osir.suwalki.pl

Muzyczna majówka w Rozmarino

Przystanek Rozmarino zaprasza na 22 Wielką Majówkę muzyczną, która rozpocznie się 30 kwietnia o godz. 19:30 koncertem zespołu The Missing Part – Natalia Kwiatkowska i Robert Kapkowski. Kolejne koncerty:
• zespołu Kasa Chorych – uzdrawiające dźwięki bluesa – 1.05 o godz. 19:30;
• zespołu Dreszcz Blues Band (na zdjęciu) – bluesowe wibracje w hołdzie Tadeuszowi Nalepie – 2.05 o godz. 19:30;
• Blues Bastard – poczuj bluesową energię – 3.05 o godz. 19:30;
• Zmiana Wachty – przeżyj przygodę z morskimi szantami – 4.05 o godz. 19:30.
Bilety dostępne na: www.bilety24.pl

Półmaraton Doliny Rospudy

Stowarzyszenie Aktywni Znad Rospudy zaprasza 1 maja do udziału w VIII Półmaratonie Dolina Rospudy oraz Filipowskiego Biegu Jaćwinga (12,5 km). Zapisy:
– Półmaraton https://elektronicznezapisy.pl/event/9998/strona.html
– Filipowski Bieg Jaćwinga https://elektronicznezapisy.pl/event/10004/strona.html

***


Od 1 maja udostępnione są wody Wigierskiego Parku Narodowego do turystyki, żeglarstwa i wędkowania z łodzi. Będzie pływał statek Kameduła i kursowała Wigierska Kolejka Wąskotorowa. Na piechurów i rowerzystów czeka ponad 250 km ścieżek przyrodniczych, szlaków pieszych i rowerowych. 7 maja o godz. 9:30 rozpocznie się spływ kajakowy połączony ze sprzątaniem rzeki Czarna Hańcza na odcinku Maćkowa Ruda – Sarnetki. Więcej informacji: Centrum Informacji Turystycznej WPN tel. 510 992 672, 87 563 25 68, e-mail:turystyka@wigry.org.pl, https://wigpn.gov.pl