XVII Animacje Teatralne DPS

XVII Animacje Teatralne DPS

Ponad 120 pensjonariuszy domów pomocy społecznej z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego zaprezentowało się w XVII Animacjach Teatralnych DPS, które odbyły się w Kawiarence Artystycznej Suwalskiego Ośrodka Kultury. Zorganizowali je: Stowarzyszenie Przyjaciół DPS „Kalina” oraz Dom Pomocy Społecznej „Kalina” w Suwałkach.

– Witam wszystkich serdecznie przybyłych i chcę powiedzieć, że dzisiejsze przedsięwzięcie, w którym bierze udział 14 placówek, powstało dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego w ramach realizacji zadania „Sięgamy po sukcesy” – gości przywitała dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Suwałkach Barbara Burba, a o otwarcie przeglądu, poprosiła zastępcę prezydenta Romana Rynkowskiego.

– Bardzo się cieszę, że spotykamy się na 17 już Animacjach Teatralnych, staramy się wspierać wszystkie takie działania, które koncentrują się na DPS-ie, na Środowiskowych Domach Samopomocy, to jest bardzo ważna dziecina w życiu naszego miasta, to nasi mieszkańcy i staramy się im pomagać. Miejcie dzisiaj, to co jest najważniejsze w animacjach teatralnych, satysfakcję z odnalezienia się w różnych rolach, bo teatr jest takim fajnym przedsięwzięciem, gdzie człowiek może się przebrać, wystąpić w trochę innej roli niż na co dzień. A na przyszłość życzę zdrowia, bo to jest najważniejsze – powiedział Roman Rynkowski, zastępca prezydenta.

Celem imprezy była prezentacja dokonań (szczególnie w dziedzinie teatru) osób z niepełnosprawnością. Skecze, występy wokalne oraz teatralne – to wszystko można było zobaczyć na scenie Suwalskim Ośrodku Kultury. W występach artystycznych zaprezentowali się aktorzy z: DPS „Kalina” w Suwałkach, DPS Białystok, ul. Baranowicka, WTZ w Filipowie, DPS „Trzy Dęby” w Choroszczy, ŚDS w Suwałkach, DPS Białystok ul. Świerkowa, DPS w Giżycku, DPS Zacisze w Kowalach Oleckich, ŚDS w Lipniaku, ŚDS w Giżycku, ŚDS w Sejnach, DPS w Tykocinie, DPS w Kozarze, DPS „Jawor” w Jałówce.

 

Top