Suwałki zajęły IV miejsce wśród gmin miejskich liczących do 100 tysięcy mieszkańców w 14 edycji rankingu „Perły Samorządu”, organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna.

Uroczysta gala rankingu odbyła się 15 czerwca 2026 roku w Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu podczas X Kongresu „Perły Samorządu”. Wyróżnienie w imieniu naszego miasta odebrał Marcin Bonisławski, zastępca Prezydenta Miasta Suwałk.

Tegoroczny ranking powstał na podstawie danych opracowanych przez interdyscyplinarny zespół naukowców ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Do badania przystąpiła rekordowa liczba ponad 300 samorządów.

IV miejsce Suwałk to potwierdzenie, że działania miasta są zauważane i doceniane na tle miast średnich w całym kraju. W 2025 w tym rankingu Suwałki zajęły VIII miejsce.

Pełen ranking dostępny jest w dzisiejszym wydaniu Dziennika Gazeta Prawna.

zdjęcia: https://www.gazetaprawna.pl/