Ślepsk Malow wygrał pierwszy mecz od ponad miesiąca i przerwał serię pięciu kolejnych porażek w PlusLidze. W Suwałki Arenie Ślepsk Malow pokonał 3:2 (21:25, 25:13, 18:25, 25:19, 15:10) PGE Skrę Bełchatów. Najlepszym graczem meczu został wybrany Bartosz Filipiak, który zdobył 26 punktów. Miał 54-procent skuteczności w ataku (21/39), trzy punktowe bloki i dwa asy serwisowe. Drużyny grały nierówno i na przemian wygrywały wyraźnie sety. Na szczęście w tie-breaku siatkarze suwalskiego zespołu od początku uzyskali przewagę, którą utrzymali do końca i zdobyli dwa punkty, które powinny zapewnić spokój do końca rozgrywek PlusLigi.

Skład Ślepska Malow: Matias Sanchez (1), Bartosz Filipiak (26), Żiga Stern (11), Paweł Halaba (21), Konrad Stajer (10), Jakub Macyra (12), Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Maksim Buculjević. Ślepsk Malow z dorobkiem 22 pkt zajmuje 12 lokatę w tabeli. Kolejny mecz rozegra za tydzień w czwartek (7 marca) o godz. 18:20 w Suwałki Arenie z Projektem Warszawa.