W restauracji Kuchnia Tatarska u Alika 22 września otwarto wystawę prezentującą historię klubu sportowego Ślepsk Malow Suwałki.

– Jest to fantastyczna inicjatywa Klubu Kibica Ślepska Malow Suwałki i Kuchni Tatarskiej u Alika, ponieważ w jednym miejscu znajduje się cała historia klubu, praktycznie od początku jego istnienia. Jest to wystawa siatkarska, w której można w pigułce znaleźć całą historię. Są koszulki znakomitych siatkarzy, którzy w różnych sezonach grali w suwalskim klubie, a teraz  nawet robią karierę w kadrze reprezentacyjnej. Wystawę można oglądać w godzinach, kiedy otwarta jest restauracja. Jest to również miejsce spotkań Klubu Kibica Ślepska Malow Suwałki, na meczach zarówno naszej drużyny jak i reprezentacji Polski. Myślę, że jest to miejsce, gdzie wszyscy fani piłki siatkowej mogą się spotkać i kibicować – powiedział Dariusz Ułanowicz, dyrektor sportowy Ślepska Malow Suwałki.

–Pragnę zaprosić wszystkich kibiców do tego miejsce, dzięki któremu będziecie mogli lepiej poznać historię tego klubu, zawodników. Chciałbym również podziękować właścicielom tego miejsce, za to że stworzyli coś takiego. Bardzo dziękuję dziennikarzom, że wspieracie nas, że jesteście na każdym meczu, piszecie o nas – dodał trener Dominik Kwapisiewicz.

– Ziściło się nasze marzenie, o którym myśleliśmy już od dłuższego czasu, wspólnymi siłami udało na się to zrobić. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że mamy takie miejsce w Suwałkach. Nie każdy klub siatkarski coś takiego posiada, my jesteśmy pierwsi, jesteśmy wzorem do naśladowania – powiedział Tomasz Samulewicz, prezes Klubu Kibica Ślepska Malow Suwałki

– Przez ostatnie dwa sezony to miejsce było tylko i wyłącznie siedzibą Klubu Kibica MKS Ślepsk Malow Suwałki, cieszę się, że od tego sezonu ta strefa będzie otwarta dla wszystkich. Będą mogli tutaj zaglądać wszyscy mieszkańcy Suwałk, wszyscy turyści i mam nadzieję, że będzie to miejsce spotkań i wspólnego oglądania zarówno meczy biało-niebieskich jak i biało-czerwonych – stwierdziła właścicielka restauracji Emilia Korlak-Popławska.