Suwalski Ośrodek Kultury godnie uczcił Międzynarodowy Dzień Osób Starszych uczestnicząc w akcji „Weekend seniora z kulturą”. W ostatni piątek września Sala Granatowa Suwalskiego Ośrodka Kultury przy ul. T. Noniewicza 71 dosłownie pękała w szwach. Wszystko za sprawą niezwykłego koncertu Zespołu Ocean Życia, który zaprezentował zestaw polskiej piosenki miłosnej pod tytułem „Do zakochania jeden krok”.  Ze sceny popłynęła muzyka oraz wybrzmiał głos kilkunastoosobowego zespołu, który zaśpiewał utwory z repertuaru m.in.: Jerzego Połomskiego, Ireny Jarockiej, Maryli Rodowicz i zespołu Alibabki. Zachęta do wspólnego śpiewania złożona przez kierowniczkę zespołu Monikę Kudelę spotkała się z pozytywnym odbiorem i niektóre refreny piosenek wykonywali wraz z zespołem niemal wszyscy uczestnicy.

Koncert prowadzili Jadwiga Sowulewska oraz Ryszard Marchelski. Przewodnicząca Stowarzyszenia Seniorzy z Pasją HORYZONT nie kryła zadowolenia z tak dużego zainteresowania koncertem i już zaprosiła na kolejne spotkanie muzyczne, podczas obchodów  Międzypokoleniowego Przeglądu Pieśni Patriotycznej.

Koncert zaszczycili swą obecnością przedstawiciele suwalskiego samorządu. Przekazali oni podziękowania za organizację cyklicznych muzycznych wydarzeń w mieście oraz życzyli Stowarzyszeniu dalszego funkcjonowania z pasją, czyli entuzjazmem, w jubileuszowym roku 10-lecia powstania zarówno organizacji jak i zespołu. Miasto Suwałki reprezentowali przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Przełomiec oraz kierownik Biura Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Agnieszka Szyszko i dyrektor SOK Ignacy Ołów.

Stowarzyszenie Seniorzy z pasja HORYZONT założone zostało w 2014 r. Prowadzi działalność w zakresie angażowania wszystkich chętnych do różnorodnych form aktywności fizycznej i intelektualnej adekwatnie do wieku, stopnia sprawności i zainteresowań. Podtrzymuje i upowszechniania tradycję narodową. Propaguje wiedzę, kulturę i zdrowie oraz dobre obyczaje. Siedziba Biura znajduje się przy ul. Kościuszki 71 i jest otwarte w środy i piątki w godz. 9:00-12:00. Kontakt pod numerem telefonu: 780 540 089 oraz adresem e-mail: pasja-horyzont@wp.pl

Przed koncertem także w ramach akcji „Weekend seniora z kulturą”  w Kawiarence Artystycznej odbyło się spotkanie z policjantkami z Wydziału Prewencji suwalskiej KMP „Nie daj się oszukać”. Natomiast 30 września odbył się koncert „Spotkanie z Piosenką na Bis” w Kawiarence Artystycznej. Uczestnicy dwudniowych  spotkań mogli uczestniczyć w interaktywnym zwiedzaniu wystaw: „Faktury i materie” Grupy Plastycznej Sztalugi, „Kult i tumult” Ewy Miazek, „Przybyli ułani” Zygmunta Kapuścińskiego.