Uczestnicy projektu „Spinacz – Jesteśmy razem” nie zwalniają tempa! W ostatnim czasie zorganizowaliśmy szereg wydarzeń, których celem była nie tylko integracja osób  z niepełnosprawnością ale też pokazanie przede wszystkim dzieciom i młodzieży jak zachować się w obecności osób niepełnosprawnych i jak im pomóc.

Odwiedziliśmy Warsztaty Terapii Zajęciowej w Filipowie, gdzie wspólnie gotowaliśmy, bawiliśmy się i tworzyliśmy  rękodzieła. Była to doskonała okazja do poznania nowych osób i spędzenia czasu w miłym towarzystwie.

Ferie zimowe to czas dla dzieci, dlatego zorganizowaliśmy zajęcia dla najmłodszych w Przedszkolu nr 10 w Suwałkach. Bawiliśmy się z dziećmi, tworzyliśmy prace plastyczne i czytaliśmy  książki.

Nie zapomnieli również o młodzieży! Zorganizowaliśmy zajęcia w Zespole Szkół nr 6 i Zespole Szkół nr 4 w Suwałkach. Celem zajęć było poinformowanie uczniów o problemu niepełnosprawności oraz jak postępować przy osobie z stopniem niepełnosprawności.

Podczas spotkań uczniowie słuchali jak i oglądali prezentację, na koniec rozwiązali krzyżówkę gdzie trzy pierwsze osoby dostały nagrody.

Wszystkie te działania pokazują, że projekt „Spinacz – Jesteśmy razem” jest prawdziwym sukcesem. Integruje osoby niepełnosprawne oraz informuje  o problemie społecznym.

Zapraszamy do śledzenia naszych działań na Facebooku https://www.facebook.com/profile.php?id=61552018540391

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczą w projekcie „Spinacz – Jesteśmy razem”!

Źródło: Dawid Sobuń