W niedzielę 5 maja w Parku Konstytucji 3 Maja odbył się Piknik Patriotyczny organizowany przez Fundację Teraz Wschód. Całość rozpoczęto odśpiewaniem Hymnu Polski na scenie wystąpiło Studio Piosenki „Świetlik” pod kierownictwem Emila Kulbackiego. Było wiele atrakcji: występy artystyczne, bieg i spacer oraz gry, zabawy i konkursy.

Fundacja zwróciła uwagę na promowanie wartości patriotycznych, tym razem upamiętniając ważną datę w historii Polski – 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 r. Dlatego ten piknik odbył się w Parku Konstytucji 3 Maja. Na zebranych zostały rozdane białe i czerwone baloniki ufundowane przez Jacka Niedźwiedzkiego.

Całość prowadził Bartosz Bełdyga, prezes Fundacji Teraz Wschód, który powiedział, że: piknik patriotyczny pod nazwą „Piknik Patriotyczny WOJEWÓDZTWO PODLASKIE – SUWAŁKI – Moja Mała Ojczyzna” został zorganizowany dla uczczenia Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja.

Po biegu na zebranych był zorganizowany grill z tradycyjnymi przysmakami, następnie pokaz Kettlebell Sport – challenge, pokaz Rębaczy Jaćwieży, animacje i warsztaty PIU Centrum Aktywności i Arteterapii, pokaz piłki nożnej pt. „strzał na bramę”, pokaz Aerial Dance i Aerial Hoop, całość zakończył konkurs w jedzeniu pizzy na czas.

Wielką atrakcją dla przybyłych okazał się Miś Uśmich.