W sobotę 23 września Klub Sportowy „Jaćwing” Suwałki zorganizował Otwarty Integracyjny Turniej w Bowlingu. W zawodach wystartowało 24 zawodników z grona członków Polskiego Związku Niewidomych oraz mieszkańców miasta, którzy skorzystali z okazji uczestnictwa w rywalizacji integracyjnej.

Zwycięzcą turnieju został Dariusz Chodorowski, przed Wiesławem Szydłowskim oraz Tomaszem Żukowskim. Wśród kobiet triumfowała Małgorzata Judycka, zaś z grona osób z dysfunkcją wzroku najlepszy okazał się Krzysztof Huszcza.

Jak powiedział na zakończenie sportowej imprezy Andrzej Świtaj, prezes KS Jaćwing:

– Turniej bardzo nas cieszy. Są chętni do udziału, zarówno z naszego środowiska, ale także osoby bez dysfunkcji wzroku, z którymi możemy fajnie rywalizować. Radzi jesteśmy także ze wsparcia ze strony sponsorów, bez których nic byśmy nie zdziałali.

Klub Sportowy „JAĆWING” – Suwałki powstał w 1999 r. i jest organizacją non profit, która opiera swoją działalność na pracy społecznej członków. Głównym celem Klubu jest upowszechnianie i rozwój kultury fizycznej: sportu, turystyki i czynnego wypoczynku wśród dzieci oraz dorosłych osób niewidomych i słabowidzących. Skupia w swoim gronie kilkadziesiąt osób niewidomych i słabowidzących zaangażowanych w wiele dyscyplin sportowych, szczególnie bowling oraz warcaby stupolowe i szachy. Przedstawiciele Klubu mają za sobą wiele sukcesów na arenach ogólnopolskich i międzynarodowych m.in.: zdobycie przez Stanisława Poświatowskiego tytułu wicemistrza świata osób niewidomych i niedowidzących w Seulu (w 2016 r.) oraz zdobycie z Andrzejem Świtajem (w parach) tytułu mistrza Polski w bowlingu osób niewidomych i niedowidzących w 2017 r. i dwukrotne wicemistrzostwo kraju w tej kategorii.