Obchody 60-lecia Przedszkola nr 4 (galeria zdjęć)

Obchody 60-lecia Przedszkola nr 4 (galeria zdjęć)

20 września jubileusz 60-lecia obchodziło Przedszkole nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach. Uroczystość zorganizowano na podwórku przedszkolnym, gdzie zgromadziły się dzieci z nauczycielami.

Jako pierwsza życzenia jubilatom złożyła Dorota Sidorowicz – naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miejskiego w Suwałkach.

– 20 września obchodzimy jak co roku Dzień Przedszkolaka. Lecz w tym roku jest to wyjątkowy dzień, ponieważ świętujemy  jubileusz 60-lecia naszego przedszkola. W związku z tym przygotowaliśmy  mnóstwo zabaw i atrakcji dla dzieci. Jednym z głównych punktów programu święta, będzie umieszczenie w specjalnym miejscu kapsuły czasu.  Różne pamiątki zostaną umieszone w swoistej „kapsule pamięci” dla przyszłych pokoleń. Dzięki temu nasi następcy oraz dzieci, które będą chodziły do naszego przedszkola za 10, 20, 30 lat, będą mogły zobaczyć jak my się bawiliśmy, co robiliśmy przez te minione sześćdziesiąt lat – powiedziała Danuta Palczewska, dyrektor Przedszkola.

W kapsule znalazł się pendrive z różnymi nagraniami z obchodów 50-lecia, 55-lecia wraz zapisem wydarzeń, które odbyły się w przedszkolu, treść hymnu przedszkolnego, którego autorkami są nauczycielki, zdjęcia obecnej kadry pedagogicznej i pracowników przedszkola, mała maskotka.

Aktualnie w przedszkolu jest 7 oddziałów całodziennych –  jeden 3-latków, trzy 4-latków, dwa 4-5-latków, dwa 5-6 latków i jeden 6-latków, razem 175 dzieci. Opiekuje się nimi 13 nauczycieli i 17 osób obsługi.

Top