18 czerwca na dziedzińcu wewnętrznym (patio) II Liceum Ogólnokształcącego, odbyło się uroczyste odsłonięcie muralu poświęconego generałowi Zygmuntowi Podhorskiemu.
W uroczystości wzięli udział: Czesław Renkiewicz prezydent Suwałk z zastępcą Romanem Rynkowskim, Wioletta Kulbacka dyrektor II LO wraz ze społecznością szkolną, delegacja 14 Pułku Przeciwpancernego im Marszałka Józefa Piłsudskiego z Suwałk.
Kompozycja o wymiarach ok. 6,5 m wysokości i 11 m szerokości przedstawia postać generała Zygmunta Podhorskiego oraz scenę z kawalerią nawiązującą do tradycji 1 Pułku Ułanów Krechowieckich.
Autorem muralu jest Piotr Topczyłko „Vinci” – artysta znany z licznych realizacji w przestrzeni miejskiej Suwałk, w tym murali „Suwałki dla Niepodległej” oraz „Wigry Suwałki”.


































