Mistrzostwa w warcabach 100-polowych

Mistrzostwa w warcabach 100-polowych

W piątek 10 listopada kilkanaście osób ze środowiska osób z niepełnosprawnością wzroku uczestniczyło w 2-dniowych mistrzostwach regionalnych w warcabach stupolowych. Ten model warcabów określany jest jako międzynarodowy i charakteryzuje się zwiększonym rozmiarem planszy (z 64 pól do 100), a wersja dla osób niewidomych i niedowidzących jest specjalnie zaadaptowana. Dla odróżnienia pól ciemnych od jasnych, znajdują się one na różnych poziomach planszy. Jasne pionki mają płaskie zakończenia, natomiast pionki ciemne szpiczaste zakończenia.

Tegoroczne mistrzostwa w warcabach były już 20 edycją tego przedsięwzięcia. Jak zaznaczył Andrzej Świtaj, prezes Klubu Sportowego Jaćwing Suwałki Polskiego Związku Niewidomych:

– Bardzo nas cieszy, że kontynuujemy to przedsięwzięcie, które nie tylko wyzwala ducha rywalizacji, ale także integruje członków naszego klubu. Radzi jesteśmy, że do naszej organizacji przybywa nowych członków. To potwierdza, że jesteśmy potrzebni. Już za niespełna 2 miesiące wejdziemy w jubileuszowy rok obchodów 25-lecia naszej organizacji, który będzie podsumowaniem naszej działalności na przestrzeni ostatnich lat.

Gośćmi Turnieju byli: zastępca Prezydenta Miasta Suwałk Roman Rynkowski, przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Przełomiec oraz były prezes Klubu Roman Wrześniewski.

Turniej rozgrywano tzw. systemem kołowym, czyli każdy z każdym, a sędzią głównym zawodów był Stanisław Poświatowski.

Top