19 września w suwalskim parku Konstytucji 3 Maja kandydat Koalicji Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych, poseł Robert Tyszkiewicz na konferencji prasowej przedstawił program przeciwdziałania kryzysowi w podlaskiej turystyce.

Zamieszki, rozruchy na granicy polski-białoruskiej, wprowadzenie stanu wyjątkowego i zamknięcie turystyki puszczańskiej  a także wojna w Ukrainie odbiło się negatywnie na branży turystycznej w naszym województwie, która jest jednym z filarów rozwoju i przyszłości naszego regionu.

– Zgłaszam więc inicjatywę, by dla województwa podlaskiego szczególnie dotkniętego kryzysem na wschodzie wprowadzić  specjalny podlaski bon turystyczny o wartości 500 zł na każde dziecko w rodzinie , tak aby zachęcić mieszkańców naszego kraju do przyjazdu tu, wypoczynku i pośrednio zostawiania swoich pieniędzy.

Drugim moim projektem jest  wsparcie branży turystycznej na Podlasiu ogólnopolskim oraz międzynarodowym programem wsparcia reklamowego i promocyjnego. To jest wydatek poza zasięgiem samorządów, firm turystycznych a tym bardziej agroturystycznych, dlatego pieniądze muszą pochodzić z budżetu państwa – powiedział na spotkaniu R. Tyszkiewicz