Krzysztof Bosak, współprzewodniczący Konfederacji i jedynka listy podlaskiej w wyborach do Sejmu spotkał się 27.09 z mieszkańcami Suwałk.

Podczas konferencji prasowej poprzedzającej otwarte spotkanie z mieszkańcami poseł Konfederacji mówił o obronie polskich interesów, o skandalu w Kanadzie, rozszerzeniu embarga na produkty rolne z Ukrainy.

Według posła, reakcja  na to co zdarzyło się w Kanadzie powinna być natychmiastowa, twarda i surowa. Na traktowanie jako bohatera weterana zbrodniczej formacji SS Galizien  pierwsze zareagowały środowiska żydowskich. Polska dyplomacja, jak zwykle spóźniona, nie zareagowała na czas.

Według K. Bosaka strona Ukraińska blokuje śledztwo w Przewodowie. Po prawie roku od tragicznych wydarzeń bliscy ofiar nie doczekały się żadnych odszkodowań, żadnej sprawiedliwości. Kolejną poruszaną kwestią była polityka handlowa. Konfederacja była i jest przeciwna bezwarunkowemu otwarciu Polskiego i Unijnego rynku na produkty rolne z Ukrainy. Konfederacja Jest nawet zwolennikiem rozszerzenia embarga nie tylko rynek zbożowy, ale też rynek owoców miękkich, miodu, malin czy sektor drobiowy.

Podczas spotkania byli obecni  także inni kandydaci Konfederacji z Podlaskiego: Dariusz Wasilewski, Adam Kiełczewski.