Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość na konferencji prasowej 12 października na suwalskim placu M. Konopnickiej podsumowała kampanię wyborczą.

– Jesteśmy zadowolenie i jesteśmy wdzięczni ludziom, którzy nam pomagali, rozwieszali plakaty, banery, roznosili ulotki, za co serdecznie dziękujemy. W Sejmie trzeba zmienić te twarze, trzeba wreszcie wprowadzić jawną i rzetelną politykę dla obywateli, a nie robienie różnych rzeczy tylko i wyłącznie na pokaz. Zrobiliśmy wiele ciekawych inicjatyw, spotkań, podczas naszej kampanii wyborczej, z działaczami z Suwałk, zrobiliśmy bardzo ciekawą akcję, która rozeszła się szerokim echem, mianowicie wręczyłem złote nożyczki posłowi Zielińskiemu – powiedział kandydat w wyborach do Sejmu Adrian Stankiewicz.

– Konfederacja odróżnia się jakością przekazu merytorycznego i programowego. Te kilka tysięcy osób, które spotkało się z nami w całym województwie i w Suwałkach było wyrazem zaciekawienia i akceptacji dla programu, czyli prostych i niskich podatków oraz to, co po wprowadzeniu Nowego Ładu zżera mikroprzedsiębiorców. Przede wszystkich chodzi też o bezpieczeństwo, o tzw. przesmyk suwalski, protestowaliśmy przeciwko wywołaniu histerii, która spowodowała pewne perturbacje, jeśli chodzi o turystykę i poczucie bezpieczeństwa samych suwalczan – stwierdził kandydat do Sejmu Dariusz Wasilewski.

– Kampania na finiszu, widzimy, że nasi kandydaci we wszystkich debatach wygrywają, jesteśmy bardzo merytoryczni, nie szukamy żadnych kłótni, nie skłócamy narodu, mówimy co i jak trzeba zmienić – dodał kandydat od Senatu Adam Kiełczewski.