22 kwietnia w Przedszkolu nr 4 z Oddziałem Integracyjnym w Suwałkach odbył się III Między Przedszkolny Przegląd Mody Ekologicznej. Właśnie tego dnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi, dlatego suwalskie przedszkolaki spotkały się aby to uczcić.  W Przeglądzie udział wzięły dzieci ze wszystkich samorządowych przedszkoli. Organizatorki pokazu: Barbara Burzycka i Katarzyna Dobrzyń.

Pokaz mody ekologicznej to dla dzieci nie tylko świetna zabawa, lecz również rozwijanie pomysłowości, kreatywności do przedstawienia własnego pomysłu na czyste środowisko przyrodnicze poprzez wykonanie stroju z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Podczas pokazu można było podziwiać kreatywność i pomysłowość, a dzieci dumnym krokiem prezentowały stroje wykonane z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Na pokazie zaprezentowano m.in.: kosmiczny strój, suknie balowe, eko-tancerkę, eko-elfa, chusteczkową damę, bąbelkową księżniczkę itp.

Maluchy chętnie opowiadały o swoich przebraniach. Przy wykonaniu kreacji pracowały całe rodziny. To była świetna zabawa. Wszyscy uczestnicy pokazu otrzymali dyplomy i upominki.