Z okazji obchodów 10-lecia Suwalskiego Ośrodka Kultury w „Galerii Sztuki Współczesnej Chłodna 20”,  15 września odbył się wernisaż  prac malarskich i rysunkowych Ewy Miazek „Kult i tumult”.

Artystka za pomocą swoich najnowszych prac stara się pokazać zdarzenia i zjawiska, które dotyczą sytuacji związanych z naszym działaniem i myśleniem o budowaniu symboli wszelkiego Kultu i wiary. Są to świątynie, meble kultu, totemy, wizerunki przewodników wiary, kapłanów. W obrazach zwykle towarzyszy owym wizerunkom także Tumult – zamieszki, manifestacje, procesje, które wyrażają gwałtowną niezgodę wobec wyblakłych autorytetów. Wystawę można oglądać do 31 października.

EWA MIAZEK

Artystka mieszka i pracuje w Warszawie i Wiżajnach. W latach 1971-1976 studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, uzyskując dyplom w pracowni profesora Stefana Gierowskiego. W latach 1976-1978 ukończyła podyplomowe studia scenograficzne u profesora Józefa Szajny. Zrealizowała szereg wystaw indywidualnych i zbiorowych swoich prac w Polsce, Holandii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Ukrainie, Szwajcarii, Meksyku, Mongolii, Mołdawii i na Litwie. Jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą (wybrane kolekcje: Archiwum Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Burmistrza Warszawy, zbiory Suwalskiego Ośrodka Kultury, Burmistrza Nidy, Burmistrza Mariampola i Arvi Group na Litwie, The Yat Gallery w Glasgow w Wielkiej Brytanii, Rektora Uniwersytetu Sztuki w Ułan Bator w Mongolii, Narodowego Muzeum Sztuki w Mołdawii, Rumuńskiego Instytutu Kultury im. Mihaia Eminescu w Kiszyniowie). Była prezesem Związku Artystów Polskich Okręgu Warszawskiego (1999-2006). W latach 2008-2018 była prezesem Stowarzyszenia Kampanii Artystycznej.