W piątek 6 października w patio Państwowej Uczelni Zawodowej im. prof. F. E. Szczepanika odbył się briefing prasowy z udziałem rektora PUZ dr Marty Kapusta oraz Adama Andruszkiewicza, posła na Sejm RP i Sekretarza Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji. W spotkaniu uczestniczył także Piotr Wasilewski, dyrektor Biura MC.

Podczas spotkania doszło do przekazania 1 mln zł na potrzeby rozwojowe suwalskiej uczelni wyższej, które pozwolą na rozwój tej placówki. W perspektywie jest poprawa dydaktyki kształcenia poprzez adaptację pod nowe potrzeby obiektu przy ul. Sejneńskiej 30. Będzie tam miała miejsce modernizacja wnętrza ukierunkowana na utworzenie kolejnych pracowni pod potrzeby nowych studentów. Dojdzie także do rozbudowy parkingu przed siedzibą główną PUZ przy ul. Noniewicza 10.

Jak powiedział poseł A. Andruszkiewicz:

– Cieszę się, że możemy pomóc uczelni, która pięknie się rozwija i w której jest coraz więcej studentów. Młodzi ludzie aplikują na kierunki, po których nie mają problemów z podjęciem pracy. Stąd chętnie przekazujemy te pieniądze na kwestie rozwojowe uczelni. Wierzę też, że nie będzie to ostatnie takie wsparcie.

Dziękując za wsparcie rektor PUZ dr M. Kapusta stwierdziła:

– Jestem wdzięczna i dziękuję za ten czek, który spożytkujemy jak najlepiej potrafimy, bo PUZ staje się strategicznym punktem naukowym w tym regionie. Uczelnia musi się rozwijać, a więc trzeba tworzyć nową bazę na potrzeby kolejnych studentów. Zaś w związku z faktem, że mamy półtora tysiąca studentów, musimy także logistycznie rozwiązać sprawę parkingu przy głównej siedzibie uczelni.