W niedzielę 21 czerwca odbył się 15 rajd Odjazdowy Bibliotekarz.
Mimo wysokiej temperatury, kilkudziesięciu miłośników rowerów i książek zgłosiło się na start przy budynku Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej przy ulicy E. Plater. Trasa wiodła ulicami Suwałk (głównie wyznaczonymi ścieżkami rowerowymi) do Agroturystyki w Osinkach.
Na mecie na uczestników rajdu czekało rozpalone ognisko, a także przygotowane przez bibliotekarzy konkursy dla dzieci i dorosłych.
Podczas rajdu w ramach akcji Rowerowa Stolica Polski, nożna było kręcić kilometry dla Pogodnych Suwałk.


























