W niedzielę 21 czerwca  odbył się 15 rajd Odjazdowy Bibliotekarz.

Mimo wysokiej temperatury, kilkudziesięciu miłośników rowerów i książek zgłosiło się na start przy budynku Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej przy ulicy E. Plater. Trasa wiodła ulicami Suwałk (głównie wyznaczonymi ścieżkami rowerowymi) do Agroturystyki w Osinkach.

Na mecie na uczestników rajdu czekało rozpalone ognisko, a także przygotowane przez bibliotekarzy konkursy dla dzieci i dorosłych.

Podczas rajdu w ramach akcji Rowerowa Stolica Polski, nożna było kręcić kilometry dla Pogodnych Suwałk.