16 czerwca 2026 r. w Urzędzie Miejskim w Suwałkach zostało przeprowadzone, przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Suwałkach, pierwsze szkolenie z zakresu użytkowania czujek dymu i czadu.
Strażacy udzielili instruktażu, jak zamontować urządzenie i co zrobić, w sytuacji jego alarmu. Czujki są bezpłatnie przekazywane dla mieszańców Suwałk w ramach akcji „Czujka Życia – Bądź Bezpieczny”. Nabór wniosków nadal trwa, Urząd Miejski zachęca do ich składnia.













