11 czerwca w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się VIII Integracyjny Turniej Boccia. Organizatorem spotkania był Uczniowski Klub Sportowy „GROM”.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz oraz Podlaski Kurator Oświaty. W turnieju udział wzięło 10 drużyn:

  • Centrum Edukacyjno-Terapeutyczne z Olecka,
  • Środowiskowy Dom Samopomocy Stowarzyszenie „Aktywni tak samo” w Suwałkach,
  • Środowiskowy Dom Samopomocy w Suwałkach,
  • Środowiskowy Dom Samopomocy w Lipniaku,
  • Stowarzyszenie Seniorzy z Pasją „Horyzont”’,
  • Klub Seniora „Oratorium 60+”,
  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Suwałkach,
  • Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Przysposabiająca do Pracy „Prolog”,
  • Warsztaty Terapii Zajęciowej w Olecku,
  • Stowarzyszenie Rodziców Osób Niepełnosprawnych i Osób Wspierających przy Warsztatach Terapii Zajęciowej w Olecku.

Klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:

I miejsce – Stowarzyszenie Rodziców Osób Niepełnosprawnych i Osób Wspierających przy Warsztatach Terapii Zajęciowej w Olecku

II miejsce – Stowarzyszenie Seniorów z Pasją „Horyzont”

III miejsce – Warsztat Terapii Zajęciowej w Olecku

Zawodnicy rywalizowali w atmosferze sportowej integracji, współpracy i dobrej zabawy. Celem wydarzenia było promowanie aktywności sportowej, integracji społecznej oraz idei fair play.