11 czerwca w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się VIII Integracyjny Turniej Boccia. Organizatorem spotkania był Uczniowski Klub Sportowy „GROM”.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz oraz Podlaski Kurator Oświaty. W turnieju udział wzięło 10 drużyn:
- Centrum Edukacyjno-Terapeutyczne z Olecka,
- Środowiskowy Dom Samopomocy Stowarzyszenie „Aktywni tak samo” w Suwałkach,
- Środowiskowy Dom Samopomocy w Suwałkach,
- Środowiskowy Dom Samopomocy w Lipniaku,
- Stowarzyszenie Seniorzy z Pasją „Horyzont”’,
- Klub Seniora „Oratorium 60+”,
- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Suwałkach,
- Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Przysposabiająca do Pracy „Prolog”,
- Warsztaty Terapii Zajęciowej w Olecku,
- Stowarzyszenie Rodziców Osób Niepełnosprawnych i Osób Wspierających przy Warsztatach Terapii Zajęciowej w Olecku.
Klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:
I miejsce – Stowarzyszenie Rodziców Osób Niepełnosprawnych i Osób Wspierających przy Warsztatach Terapii Zajęciowej w Olecku
II miejsce – Stowarzyszenie Seniorów z Pasją „Horyzont”
III miejsce – Warsztat Terapii Zajęciowej w Olecku
Zawodnicy rywalizowali w atmosferze sportowej integracji, współpracy i dobrej zabawy. Celem wydarzenia było promowanie aktywności sportowej, integracji społecznej oraz idei fair play.































