W przedświąteczny weekend 16-17 grudnia 2023 r. w Suwałkach rozegrany został III Świąteczny Turniej Szachowy w Szkole Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza w Suwałkach. Zawody zostały rozegrane w 4 grupach rankingowych na dystansie 7 rund. Do rywalizacji stanęła rekordowa ilość uczestników – 128, a z opiekunami/rodzicami zawody gościły ok. 200 osób. Projekt nie zostałby zrealizowany dzięki naszemu Partnerowi – Fundacji Lotto im. Haliny Konopackiej. Dziękujemy bardzo za okazaną pomoc.

Organizatorem zawodów była Fundacja Klub Szachowy Jaćwież Suwałki. Sędzią głównym International Arbiter Paweł Jaroch, a asystentem była m. in. pierwsza w Suwałkach i województwie podlaskim kobieta z sędziowskim tytułem międzynarodowym FIDE ARBITER – Anna Kosakowska-Jaroch. Dziękujemy również za pomoc i pracę Jakubowi Pojawa, Grzesiowi Litwin oraz Szymkowi Wawrukiewiczowi.

Zawody przebiegały w sportowej atmosferze. Uczestnikami były dzieci, młodzież i dorośli w przedziale od 5 do 57 lat. Uczestnicy otrzymali puchary, medale, nagrody rzeczowe i drobne upominki. Padło aż 35 kategorii okręgowych, w tym 5 – III-ich, 8 – IV-tych i 22 – V-te. Zawody zaczęły się ze sporym opóźnieniem co było spowodowanym dobrym sercem organizatora i dopuszczeniem uczestników, którzy zapisywali się i potwierdzali udział na „ostatnią” minutę, a kilka osób nawet po 10-tej. W kolejnych zawodach organizator zadba o sprawniejsze rozpoczęcie zawodów, a zawodnicy niepotwierdzeni/niezgłoszeni rozpoczną turniej od II rundy.

Kończymy rok z przytupem frekwencyjnym. Życzymy wszystkim uczestnikom i rodzicom Wesołych Świąt.

Wyniki: TUTAJ >>

Źródło: Fundacja Klub Szachowy Jaćwież Suwałki