Udany sezon suwalskich lekkoatletów

Udany sezon suwalskich lekkoatletów

Zawodnicy, szkoleniowcy, nauczyciele i rodzice spotkali się na dorocznym zebraniu LUKS Hańcza Suwałki by podsumować niezwykle udany ubiegły rok. Była to okazja do wręczenia nagród i podziękowań dla lekkoatletów i sponsorów.

Wśród wyróżnionych znalazły się m.in. oszczepniczki Maria Andrejczyk i Gabriela Butkiewicz (ich trenerem jest Karol Sikorski) oraz sprinter Kornel Rybacki i dziesięcioboista Maciej Pietras (ich opiekunem jest Jarosław Jutkiewicz). Cała czwórka lekkoatletów wkrótce będzie uczestniczyć w zgrupowaniu kadry narodowej w Spale.

Nagrodzeni zawodnicy:
1.Inez Strzyżewska
2.Kacper Grygo
3.Daria Bobrowska
4.Paweł Ćwikowski
5.Julia Sawicka
6.Bartosz Taraszkiewicz
7. Julia Słabińska
8.Gabriela Staniewicz
9.Patryk Makowski
10.Adam Andrejczyk
11.Paweł Gulbierz
12.Emilia Michałowska
13.Kamil Brankiewicz
14.Maciej Pietras
15.Gabriela Butkiewicz
16.Kornel Rybacki
17.Maria Andrejczyk

Nagrodzeni nauczyciele, trenerzy:

1.Dorota Ćwikowska
2.Wanda Bujnowska
3.Dorota Śliwińska
4.Magdalena Rogucka
5.Jerzy Zalewski
6.Agnieszka Kozłowska

Sponsorzy nagród:
1.Walerian Drażba- właściciel firmy Walmar
2.Adam Ołów- właściciel firmy Cymes
3.Tadeusz Szaciło- Prezes PEC
4.Urząd Miejski
5.LUKS Hańcza

W ubiegłym roku lekkoatleci LUKS Hańczy Suwałki zanotowali szereg sukcesów, z których największe to:

– srebrny medal Marii Andrejczyk na mistrzostwach Polski do lat 23 rozgrywanych w Sieradzu. Czwarta oszczepniczka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro powróciła na lekkoatletyczne stadiony po ponad rocznej przerwie;

– złoty medal Macieja Pietrasa na Halowych Mistrzostw Polski w siedmioboju do lat 17;

– złoty medal sztafety 4×100 m chłopców do lat 16 w składzie: Kornel Rybacki, Patryk Makowski, Kacper Grygo i Paweł Gulbierz  w Mistrzostwach Polski seniorów w wielobojach i sztafetach rozegranych na suwalskim stadionie lekkoatletycznym,.

– złoty medal  10-boisty Macieja Pietrasa w finałach XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozgrywanej w Chorzowie;

– dwa złote i jeden brązowy medal wywalczyli Mistrzostwach Polski młodzików w Bełchatowie. Rekordzistka Polski Gabriela Butkiewicz zdecydowanie wygrała rzut oszczepem dziewcząt. Mistrzem Polski młodzików w biegu na 110 m ppł chłopców został Kornel Rybacki. Zdobył on też brązowy medal w biegu na 200 m ppł.

W ubiegłym roku LUKS Hańcza Suwałki wygrał klasyfikację medalową Mistrzostw Polski U-16, był najlepszym spośród suwalskich klubów w ogólnopolskiej klasyfikacji sportu młodzieżowego.

Ponadto w ogólnopolskim finale Czwartków Lekkoatletycznych rozegranych w Łodzi młodzi lekkoatleci z Suwałk wywalczyli kilka medali. Srebrne zdobyły: Daria Dźwilewska i Dominika Kosakowska. Trzecie miejsce zajęły: Natalia Kachnowska, Oliwia Kuprewicz i Nikola Jurek.

Lekkoatleci w znacznym stopniu przyczyni się też do tego, że suwalska Szkoła Podstawowa nr 11 okazała się najlepsza w sportowej rywalizacji w województwie podlaskim.

W Suwałkach są bardzo dobre obiekty do uprawiania lekkoatletyki (przede wszystkim stadion przy ul. Wojska Polskiego), jest grupa fachowych wychowawców, nauczycieli wychowania fizycznego i trenerów lekkoatletycznych. Są też sukcesy młodych lekkoatletów.

Top