W ostatni weekend (27-28 kwietnia 2024 roku) w Kłomnicach koło Częstochowy rozegrano Mistrzostwa Polski Modeli Halowych z napędem gumowym w klasie A6M. Organizatorem zawodów był Aeroklub Częstochowski. Sekcję modelarstwa lotniczego OSiR w Suwałkach reprezentowało trzech młodzików – podopiecznych trenera Stanisława Skibickiego.

I miejsce i tytuł Mistrza Polski zdobyła Aurelia Żukowska, z kolei na II miejscu podium stanął Bartosz Żukowski. Brązowy medal wywalczyła Oliwia Szturgulewska. Tym sposobem suwalczanie zdeklasowali konkurencję.

W kategorii dziewcząt zwyciężyła Aurelia Żukowska, II miejsce zajęła Oliwia Szturgulewska, z kolei na III pozycji sklasyfikowano Monikę Kawę reprezentującą OKSiR Grodków. Nie sposób przejść obojętnie obok faktu, iż suwalczanin Bartosz Żukowski w piątym locie uzyskał czas 3 minuty 25 sekund, ustanawiając nowy rekord Polski długości lotu modelu klasy A6M!

Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantom i życzymy dalekich lotów w kolejnych sportowych zmaganiach!