Bilety za 1 zł i łatwiejszy sposób zakupu biletów zapowiada prezes suwalskiego PKS Leszek Cieślik.

Suwalski PKS skupia się wokół internetowej platformy sprzedażowej e-podroznik.pl, by coraz aktywniej być widocznym w internecie, a co za tym idzie przenieść sprzedaż biletów do sieci.

– W latach 2013 – 2014 sprzedaliśmy o 20% więcej biletów drogą internetową, niż rok wcześniej – tłumaczy Leszek Cieślik, prezes suwalskiego PKS-u. – Co ważniejsze, poszerzenie liczby klientów i zwiększenie kanałów sprzedażowych odbyło się bez znacznych nakładów finansowych. Chcemy, by suwalczanie mogli w sposób maksymalnie wygodny kupić bilet bez wychodzenia z domu, kilkoma kliknięciami myszki.

W wyniku współpracy między PKS Suwałki, a platformą biletową „e-podroznik”, suwalczanie będą mogli jeździć na flagowych trasach przewoźnika, czyli Białystok, Warszawa, Poznań, Katowice, Kraków, nawet za 1 PLN!

– Rzeczywiście rusza akcja, dzięki której nasi klienci będą mogli kupić u nas bilet za złotówkę i pojechać za ową złotówkę na drugi koniec Polski – dodaje Cieślik. – Ten system będzie wyglądał identycznie jak w przypadku tanich linii lotniczych. Trzeba na bieżąco śledzić naszą stronę internetową i naszą ofertę. Dzięki temu można „wyhaczyć” naprawdę interesujące promocje. Dzięki nam słynne już bilety za „1 PLN” po raz pierwszy w historii trafiły także do Suwałk. To olbrzymia gratka dla lubiących podróżować, ale także dla tych, dojeżdżają do innych miast na studia czy do pracy.

A to nie jedyna oferta PKS-u na lato. Już od kilku dni jeżdżąc na trasie Suwałki – Białystok można sporo zaoszczędzić. Jeżeli skrzykniemy trzech znajomych i zakupimy razem trzy bilety, to trzeci będzie kosztował 5, 3 lub nawet 1 zł.

– Ta promocja będzie trwała wyłącznie w okresie wakacji czyli od 1 lipca do 31 sierpnia – dodaje Ewa Nalewajko, dyrektor d.s. przewozów PKS.

Suwalski przewoźnik jest największym w Polsce północno-wschodniej. W ciągu roku, jego kierowcy przejeżdżają ponad 8 milionów kilometrów docierając do 1.300 miejscowości.