Kilkaset osób wzięło udział w biegu integracyjnym zorganizowanym przez Dom Pomocy Społecznej Kalina w Suwałkach oraz Stowarzyszenie Przyjaciół DPS „Kalina”.

Przyjechali nie tylko niepełnosprawni z całej Polski, ale także z Litwy, dlatego XIII Integracyjny Bieg Uliczny można śmiało nazwać międzynarodowym. Bieg uliczny zgromadził kilkuset zawodników: mieszkańców domów pomocy społecznej z Suwałk, Kowal Oleckich, Giżycka, Nowej Wsi Ełckiej, Kowna, Prienai, Mariampola, Regionalnego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Sejny, środowiskowych domów samopomocy z Suwałk, Stowarzyszenia „Aktywni tak samo”, Ośrodka Wsparcia w Lipniaku, warsztatów terapii zajęciowej z Suwałk i Filipowa. oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Suwałkach.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

– To dobrze, że w biegach obok niepełnosprawnych biorą udział dzieci z suwalskich szkół. Wynik nie jest ważny, najważniejsza jest wspólna zabawa – powiedział między innymi prezydent.

Zawodnicy startowali w wielu kategoriach, np. w kategorii 60+ brał udział zawodnik 84 letni.   Chociaż wyniki sportowe nie były najważniejsze, uczestnicy biegu walczyli do końca. Szczególnie dotyczyło to dzieci. W biegu dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 7 zwyciężczynią została Lena Lisiewicz z klasy trzeciej, która swoje konkurentki zostawiła daleko w tyle.

Po zakończeniu biegów odbył się piknik integracyjny.