W związku z organizacją biegów ulicznych pn. „Suwałki 10,5” wystąpią w Suwałkach utrudnienia w ruchu ulicznym w niedzielę (14.06). W załączeniu mapa biegu z zaznaczonymi blokadami poszczególnych dróg.

Suwałki-biegi2

 

W najbliższą niedzielę (14.06.2015 r.) odbędzie się bieg masowy pn. „Suwałki 10,5”. Tego dnia ulicami naszego miasta pobiegną nie tylko suwalczanie, ale również amatorzy biegania z Warszawy, Torunia, Białegostoku, Olsztyna oraz z miast województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Już pierwsza edycja będzie miała charakter międzynarodowy, albowiem w ćwierć maratonie („Suwalska ćwiartka” – ok. 10,5 km) swój udział zapowiedzieli goście z Litwy.

Oprócz biegu głównego odbędą się również dwa biegi towarzyszące: „Na dobry początek” – ok. 4,5 km oraz „Rodzinny kilometr” – ok. 1 km. Mieszkańców naszego miasta, którzy niedzielę 14.06.2015 r. postanowili spędzić w gronie rodzinnym i „na sportowo”, zachęcamy do wzięcia udziału w biegu na najkrótszym dystansie. Każdy z uczestników, który podejmie wyzwanie i ukończy bieg, na mecie otrzyma pamiątkowy medal.

Tego dnia suwalczan czeka jeszcze jedno wielkie wydarzenie. Na mecie biegu „Suwałki 10,5”, który otwiera obchody jubileuszu 40-lecia Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach, ok. godz. 14:00 wspólnie z Czesławem Renkiewiczem – Prezydentem Miasta Suwałk, powitamy Adriana Beściaka – prawdziwego bohatera. Ten 20 letni rzeszowianin, który w wyniku wypadku komunikacyjnego od 2011 roku jest osobą niepełnosprawną, 3 czerwca wyruszył na wózku inwalidzkim ze swojego rodzinnego miasta w najdłuższą podróż swojego życia. „The Best Trip – W drodze po Pomoc 2015” pod taką nazwą w ciągu zaledwie 12 dni Adrian Beściak zamierza pokonać blisko 600 km. Bedzie to już jego druga akcja. Ale dla niego to nie tylko wielkie sportowe wyzwanie. Adrian chce w ten sposób zebrać pieniądze dla niepełnosprawnego Kuby z Brzostku. Kuba też porusza się na wózku i pilnie potrzebuje domu dla siebie i rodziny jak również godnych warunków życia.

Intensywne treningi, dieta, udział w licznych zawodach sprawnościowych, tak wyglądało ostatnie pół roku Adriana Beściaka. To był czas wielkich przygotowań do gigantycznego wysiłku. Adrian jest uparty i wierzy w zwycięstwo nad wszelkimi słabościami. Bo cel ma jeszcze większy!

Więcej informacji na temat akcji „The Best Trip – W drodze po Pomoc 2015” znajdą Państwo na Facebook-u pod adresem https://www.facebook.com/BestTripPL?fref=ts .

Warto podkreślić, iż jednym ze sponsorów Adriana jest suwalska firma Virtual Travel Systems S.A, która opracowuje innowacyjne aplikacje mobilne dedykowane osobom aktywnym ruchowo.

Partnerem akcji jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach.