Za nami pierwsze koncerty XVI Letniej Filaharmonii AUKSO” oraz spotkanie z gościem specjalnym Mikołajem Góreckim- kompozytorem od lat mieszkającym w USA. M. Górecki uczestniczył w spotkaniu z udziałem Justyny Rekść-Raubo, dyrektor festiwalu oraz Marka Mosia oraz dyrygenta Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy AUKSO. Mówiono przede wszystkim o twórczości Góreckiego i wpływie na jego życie sławnego ojca- Henryka Mikołaja Góreckiego. M. Górecki jako student Akademii Muzycznej w Katowicach uczył się pod kierunkiem swojego ojca. Kompozytor opowiadał te o swoim życiu za granicą i dzielił się swoimi przemyśleniami na temat muzyki współczesnej.

Za nami koncert inauguracyjny w Dużej Sali SOK, podczas którego m.in. wykonano utwory Mikołaja Góreckiego.

Odbyły się też koncerty: kameralny w Gawrych Rudzie oraz orkiestrowy, w którym wystąpili: Marcin Wyrostek (akordeon) oraz AUKSO Orkiestra Miasta Tychy pod dyr. M. Mosia; w programie: W.A.Mozart,R.Galliano,W.Siemionow,M.Górecki.
Przed nami jeszcze koncert finałowy:

Koncert finałowy XVI LETNIEJ FILHARMONII AUKSO – Dowiedz się więcej!
Sobota, 1.08.2015, godz.20.00
Wystąpią: Marcin Wyrostek (akordeon) z zespołem TANGO CORAZON oraz AUKSO Orkiestra Miasta Tychy pod dyr. M. Mosia; w programie: For Alice
Bilety: 30 zł (normalny), 15 zł (ulgowy) w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu