Do końca października zakończy się III etap przebudowy ul. Reja w Suwałkach. Firma PDM Suwałki za 5 772 003,35 zł ma przebudować odcinek o długości 2,3km. Dodatkowo wzdłuż całej drogi powstanie asfaltowa ścieżka rowerowa oraz oświetlenie.

 

Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk wspólnie z Wiesławem Stelmachem, Skarbnikiem Miasta, podpisali dziś umowę na tę inwestycję z wykonawcą PDM Suwałki. Zadanie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

Odcinek, który zostanie przebudowany to fragment ul. Reja od cmentarza komunalnego do granic administracyjnych Miasta w kierunku wsi Prudziszki. Wzdłuż całego odcinka drogi powstanie ścieżka rowerowa, która będzie elementem dużego projektu „Ścieżki Rowerowe w Polsce Wschodniej”. Na tę część inwestycji Miasto Suwałki pozyskało w całości środki z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

– To z czego sfinansowana zostanie przebudowa samej jezdni zależy od decyzji Zarządu Województwa o przyznaniu naszemu Miastu środków z oszczędności pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego naszego województwa z poprzedniej perspektywy finansowej – powiedział Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk w trakcie podpisania umowy – W każdym razie inwestycja zostanie w całości zrealizowana jeszcze w tym roku – dodał Prezydent Suwałk.

Przebudowana 2,3 kilometrowa droga będzie miała 7 metrów szerokości, zupełnie nowy asfalt, po stronie wschodniej drogi powstanie dwupasmowa, asfaltowa ścieżka rowerowa z oświetleniem.

Cały czas ważą się również losy przebudowy ostatniego fragmentu ul. Bakałarzewskiej. To czy droga zostanie wybudowana w tym roku zależy od pozytywnej decyzji Zarządu Województwa Podlaskiego o przyznaniu Miastu dotacji na te zadanie.

reja1 reja2 reja3 reja4 reja5 reja6 reja7