Na przejściu dla pieszych doszło do potrącenia matki z dzieckiem. Kierującemu autobusem  zatrzymano prawo jazdy. Suwalscy policjanci ustalają szczegółowy przebieg zdarzenia.

Wczoraj przed 15.00 dyżurny suwalskiej Policji został poinformowany o potrąceniu pieszych na oznakowanym przejściu dla pieszych, przy ul. Noniewicza w Suwałkach. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce. Tam wstępnie ustalili, że na oznakowanym przejściu dla pieszych przechodziła  przez ulicę matka z niespełna 3- letnim dzieckiem w wózku. Kierowca autobusu miejskiego nie wyhamowując zmusił ją do przebiegania przez przejście i prawym narożnikiem pojazdu lekko uderzył 25- letnią suwalczankę, która pchając wózek z dzieckiem uderzyła w krawężnik i przewróciła się. Kierowca autobusu odjechał z miejsca zdarzenia. Policjanci ustalili, że był nim 42-leni suwalczanin. Mężczyzna wyjaśniał, że odjechał z miejsca zdarzenia, bo nie zauważył osób przechodzących przez przejście. Jedynie co widział, to pojazd nauki jazdy z instruktorką. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Teraz szczegółowe okoliczności i przyczyny zaistniałej kolizji wyjaśniają suwalscy policjanci.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego, o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych. Nadmierna prędkość, nieuwaga, w połączeniu z ograniczoną widocznością jest najczęstszą przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych z udziałem pieszych.