Siatkarze Ślepska Malow Suwałki zagrają w najbliższy czwartek pierwsze, ligowe spotkanie w 2024 roku. Przeciwnikiem biało-niebieskich będzie PSG Stal Nysa, w której szeregach doszło przed sezonem 2023/2024 do kilku istotnych zmian kadrowych, choć trzon zespołu pozostał nienaruszony.

Do zespoły z Nysy trafili m.in. Maciej Muzaj, Wojciech Włodarczyk, Kamil Szymura oraz Kamil Kosiba. Nowi zawodnicy dobrze wkomponowali się do układanki trenera Daniela Plińskiego. Obie ekipy przystąpią bowiem do bezpośredniej rywalizacji w odmiennych nastrojach. Siatkarze PSG Stali Nysa plasują się w ligowej tabeli na 7. miejscu, z dorobkiem 22 punktów. PSG Stal Nysa legitymuje się bilansem – 6 zwycięstw i 7 porażek. Na drugim biegunie znajdują się biało-niebiescy, którzy z 12 punktami na koncie zajmują dopiero 13. miejsce, z 4 zwycięstwami i 9 porażkami. Zespół z Nysy zwyciężył w 12. kolejce PlusLigi z Treflem Gdańsk 3:0, natomiast Ślepsk Malow Suwałki musiał uznać wyższość Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, wicemistrzów Polski, z którymi przegrał 0:3 po bardzo zaciętym spotkaniu. Nysianie, przed zakończeniem 2023 roku, doznali jeszcze porażki z Projektem Warszawa, z którym nie zdołali ugrać choćby seta.

Czy zespołowi prowadzonemu przez trenera Dominika Kwapisiewicza uda się pokonać zespół z Nysy i powrócić na zwycięską ścieżkę? Dowiemy się już na początku 2024 roku. Mecz 14. kolejki PlusLigi PSG Stal Nysa – Ślepsk Malow Suwalki rozpocznie się 4 stycznia o godzinie 15:45. Suwalczanie liczą, pomimo dość niekorzystnego terminu rozgrywania spotkania, na wsparcie swoich najwierniejszych kibiców w nyskiej hali.

Trwa również sprzedaż biletów na niedzielny (7.01) mecz Ślepska Malow Suwałki z Indykpolem AZS Olsztyn: https://bilety.slepsksuwalki.pl

Źródło: Ślepsk Malow Suwałki