Siatkarze Ślepska Malow Suwałki zagrają w najbliższy piątek (12.01) z Exact Systems Hemarpolem Częstochowa. Częstochowianie awansowali do PlusLigi przed rozpoczęciem sezonu 2023/2024. Awansowali dość niespodziewanie, ponieważ faworytem do angażu w najwyższej klasie rozgrywkowej polskiej siatkówki był bez wątpienia MKS Będzin. Tak się jednak nie stało i to podopieczni trenera Leszka Hudziaka dokonali historycznego, w skali klubu, sukcesu.

Gra w krajowej elicie to jednak nie tylko wymagania finansowe, ale przede wszystkim sportowe. Siatkarska społeczność była pełna obaw o możliwości beniaminka z Częstochowy, ale z każdym, kolejnym meczem częstochowianie skutecznie wyprowadzali opinię publiczną z błędu. Co prawda inauguracyjny mecz ze Ślepskiem Malow Suwałki, w Hali Sportowej Częstochowa, nie poszedł po myśli gospodarzy, to jednak w kolejnych spotkaniach zawodnicy Exact Systems Hemarpolu Częstochowa zdawali się rozkręcać. Dowodem na to może być wysokie, 11. miejsce po zakończeniu pierwszej rundy fazy zasadniczej i zażegnane widmo spadku. Częstochowianie zwyciężyli w 5 meczach i zanotowali 10 porażek. Mieli również serię trzech zwycięstw z rzędu – z Lubinem, Lublinem i Gdańskiem, co pokazuje, że możliwości drzemią w tym zespole co najmniej spore. Co przyniesie druga runda? Czas pokaże, ale znając ambicje i wolę walki beniaminka kibice w Częstochowie mogą spać spokojnie.

Bilety na mecz dostępne są na stronie: https://bilety.slepsksuwalki.pl

Gwiazda drużyny: Dawid Dulski

Dawid Dulski urodził się 1 listopada 2002 roku. Mierzy 210 cm wzrostu i jest uznawany przez wielu fachowców za olbrzymi talent na swojej pozycji. Jego potencjał dostrzegł również Nikola Grbić, selekcjoner reprezentacji Polski, włączając młodego atakującego do kadry na ubiegłoroczną Ligę Narodów. Dulski wystąpił w czterech spotkaniach VNL z Francją, Iranem, Bułgarią i Serbią, w których zdobył łącznie 33 punkty. Wystąpił także na Uniwersjadzie w chińskim Chengdu.

Dawid Dulski występował m.in. w SMSie PZPS Spała, AZSie AGH Kraków, a ostatnio w zespole Aluron CMC Warta Zawiercie. W sezonie 2022/23 wystąpił w 36 meczach PlusLigi zdobywając łącznie 159 punktów.

„Gra w Norwidzie na pewno pozwoli mi na rozwój siatkarski oraz zdobycie cennego doświadczenia. Mam nadzieje, że razem z zespołem stworzymy niesamowitą atmosferę, która będzie przynosić rezultaty na boisku. Liczę także na ogromne wsparcie i wspaniały doping naszych kibiców” – powiedział Dawid Dulski, atakujący Exact Systems Hemarpolu Częstochowa.

Źródło: Ślepsk Malow Suwałki