Zakończył się 15 festiwal „Muszelki Wigier”. Grand Prix festiwalu zdobyli: suwalczanka Karolina Słabińska oraz legnicki zespół Balbinki. Przez trzy dni trwały eliminacje, specjalne warsztaty oraz imprezy towarzyszące. Jury przyznało nagrody i wyróżnienia w dwóch głównych kategoriach, piosenka i taniec.

W kategorii piosenka wystartowało 123 wykonawców. Złotą Muszelkę w kategorii do lat 10 przyznało Sebastianowi Walento z Suwałk.

W kategorii 11-13 lat przyznano dwie pierwsze nagrody. Zdobyły je Julia Nykiś z Ksawerowa, oraz Wiktoria Tracz z Nowego Sącza.

W kategorii 14-16 Złote Muszelki powędrowały do Ewy Mociak z Białegostoku oraz Nino Gvajava z Poti.

W kategorii 17 – 25 lat I miejsce wywalczyły dwie osoby, Klaudia Czapilicka z Chorzel oraz Renata Tuszyńska z Hajnówki.

Przyznano także nagrody dla zespołów wokalnych. W kategorii 14-16 Złota Muszlekę otrzymał zespół Luz z Gdyni, w kategorii 17-25, główna nagroda powędrowała do Studia Piosenki HDK z Hajnówki.

W kategorii taniec zaprezentowało się 51 zespołów tanecznych. Złotą Muszelkę w kategorii taniec ludowy przyznało zespołowi Kalina Zarębska

W kategorii soliści do lat 11 główna nagrodę wywalczyła Emilja Petruškaitě, w kategorii wiekowej 12-16 lat, Złota Muszelka trafiła do Angeliki Shamatava, a w kategorii 17-25 lat pierwsze miejsce przyznano duetowi Arkadiusz Jarosz i Aleksandra Radziwonowicz.

Wśród mażoretek najlepszym zespołem okazał się zespół Flex w kategorii 17-25 lat.

Zespół Arabesqua wygrał w kategorii inne formy taneczne, a w kategorii hip hop najlepszym zespołem okazał się Focus Crew w kategorii do lat 11, Flame w kategorii wiekowej 12 – 16 oraz suwalski Dotyk w kategorii 17-25 lat.

źródło: Polskie Radio Białystok