Pierwszy mecz Ślepska Malow Suwałki w 2024 roku przyniósł gorzki smak przegranej w Nysie, gdzie biało-niebiescy ulegli miejscowej PSG Stali Nysa 0:3 (23:25, 19:25, 18:25). MVP, czyli najbardziej wartościowym zawodnikiem meczu, został Michał Gierżot, przyjmujący gospodarzy. Po stronie suwalczan na wyróżnienie zasłużył Paweł Halaba, ale i jego dyspozycja nie przełożyła się na dobry, końcowy wynik drużyny.

Początek meczu obfitował w ciekawe wymiany i walkę niemal punkt za punkt. Sygnał do rozpoczęcia punktowej ucieczki dali gospodarzom czwartkowego (04.01) meczu Nicolas Zerba i Maciej Muzaj, których skuteczne akcje przyniosły prowadzenie Stali. Po drugiej stronie siatki dwoił się i troił Paweł Halaba. Ważne punkty dla Ślepska Malow Suwałki dorzucił Matias Sanchez, który popisał się dwoma asami serwisowymi. Długofalowo miało to marginalne znaczenie, ponieważ chwilę później Michał Gierżot i ponownie Maciej Muzaj skutecznie punktowali suwalczan, a towarzystwa dotrzymywali im wspomniany wcześniej Nicolas Zerba i Zouheir El Graoui. Nysianie zachowali w końcówce premierowej partii więcej zimnej krwi i objęli prowadzenie w meczu.

Początek drugiej odslony miał zbliżony przebieg. Obie ekipy wymieniały się ciosami i ponownie, po stronie Ślepska Malow Suwałki, pierwsze skrzypce grał Paweł Halaba. Nie wystarczyło to na prezentujących dobrą formę podopiecznych trenera Daniela Plińskiego, którzy z każdą akcją rozwijali skrzydła. Sygnał do rozpoczęcia ucieczki dał zawodnikom PSG Stali Nysa Jakub Abramowicz, który popisał się asem serwisowym. Mnożące się błędy po stronie biało-niebieskich nie pozwalały na złapanie kontaktu. Nie pomogły także dobre akcje ofensywne Bartosza Firszta, który zastąpił na parkiecie Žigę Šterna. Nysianie pewnie zwyciężyli w drugim secie do 19 i było pewne, że komplet punktów oddalił się od Ślepska Malow Suwałki po raz kolejny w sezonie.

W trzeciej partii dominacja PSG Stali Nysa była najbardziej widoczna. Gospodarze pewnie punktowali swoich rywali i nie pozwalali im złapać drugiego oddechu. Po raz kolejny do głosu dochodzili Michał Gierżot i Zouheir El Graoui, których zagrania oklaskiwali lokalni kibice. Na twarzach zgromadzonych w hali członków Klubu Kibica MKS Ślepsk Malow Suwałki próżno było natomiast szukać uśmiechów. Wszystko z uwagi na rosnącą przewagę zespołu z Nysy, który pewnie triumfował w meczu, bez straty seta.

Czwartkowa (04.01) porażka okazała się być bolesną w skutkach, ponieważ podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza spadli na 14. miejsce w ligowej tabeli. Ostatni mecz pierwszej rundy fazy zasadniczej sezonu 2023/2024 biało-niebiescy rozegrają już w najbliższą niedzielę, z Indykpolem AZS Olsztyn. Początek spotkania 7 stycznia o godzinie 17:30 w Hali Sportowo-Widowiskowej „Suwałki Arena”.

Bilety na wydarzenie dostępne są na stronie: https://bilety.slepsksuwalki.pl

PSG Stal Nysa – Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:23, 25:19, 25:18)

MVP: Michał Gierżot (PSG Stal Nysa)

Składy zespołów:

PSG Stal Nysa: El Graoui (14), Muzaj (11), Gierżot (16) Zhukouski (1), Zerba (4), Abramowicz (5), Szymura (libero) oraz Kosiba (1), Szczurek.
Ślepsk Malow Suwałki: Sanchez (2), Stajer (4), Gallego (4), Filipiak (5), Stern (3), Halaba (13), Czunkiewicz (libero) oraz Żakieta (4), Firszt (5), Buculjević, Macyra

Źródło: Ślepsk Malow Suwałki