Przedszkolaki z Happy Kids’ Club oraz zerówkowicze ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Suwałkach odwiedziły suwalskich policjantów. Maluchy z zainteresowaniem słuchały o pracy mundurowych oraz z bliska poznawały radiowozy i motocykle policyjne.

W czwartek, 18 czerwca suwalską komendę Policji odwiedziły przedszkolaki z Happy Kids’ Club oraz zerówkowicze ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Suwałkach. Dzieci miały okazję zobaczyć z bliska radiowozy wykorzystywane na co dzień w służbie patrolowo-interwencyjnej oraz motocykle używane przez funkcjonariuszy ruchu drogowego. Najwięcej radości maluchom sprawiło to, że mogły usiąść za kierownicą motocykla, czy radiowozu i choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant.

W trakcie spotkania policjanci przypomnieli małym gościom o tym, aby bezpiecznie i odpowiedzialnie zachowywali się w trakcie zbliżających się wakacji. Maluchy miały sporą wiedzę na temat bezpiecznych zachowań. Demonstrowały, że znają pozycję „żółwia”, którą należy przyjąć, gdy atakuje pies.

Na koniec wizyty funkcjonariusz pionu ruchu drogowego rozmawiał z dziećmi o prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię.

Celem takich spotkań jest między innymi kreowanie wśród najmłodszych świadomości, że policjant, to przyjaciel każdego dziecka i pomoże w sytuacji kryzysowej.