Tak właśnie brzmi tytuł konkursu ogłoszonego przez Suwalską Izbę Rolniczo – Turystyczną. Zaproszeni do niego są wszyscy uczniowie szkół średnich.

Co trzeba zrobić? Pierwszym etapem jest zebranie pięcioosobowej drużyny i znalezienie opiekuna, który zgłosi ją do konkursu. Spośród zgłoszonych drużyn zostanie wyłonionych 16, które – całkowicie bezpłatnie (organizator opłaca zarówno przejazd jak i pobyt) – wezmą udział w drugim etapie, którym będą warsztaty dziennikarsko – reporterskie na Suwalszczyźnie. W efekcie każdy team stworzy własny film pod wszystko mówiącym tytułem „Co Ty wiesz o Suwalszczyźnie”. – Jesteśmy przekonani, że młodzież, która na własne oczy przekona się jak wielkie skarby krajobrazowe znajdują się w zasadzie na wyciągnięcie ręki stworzy równie zachwycające filmy – mówi Elżbieta Niedziejko – Prezes SIRT – szczególnie, że ich merytorycznym przewodnikiem będzie Maciej Orłoś.

Członkowie zwycięskiej drużyny otrzymają iPody, a szkoła, z której drużyna została zrekrutowana sprzęt komputerowy. Niezapomniane wrażenia przypadną w udziale wszystkim uczestnikom.

Zgłoszeń można dokonywać na stronie https://www.facebook.com/BajkaNieWakacje wpisując drużynę na tablicy do 24.05.2015 r.