Cztery medale wywalczyli młodzi suwalscy lekkoatleci w ogólnopolskim finale Lekkoatletycznych Czwartków rozegranym w Łodzi. W tych zawodach wystartowało kilkuset zawodników z całego kraju. Suwałki reprezentowało 38 zawodników.

Tytuł Mistrza Polski na dystansie 300 m, złoty medal i nagrodę w postaci wyjazdu do Paryża wywalczył reprezentujący SP 4, Adam Leśniewski. Podopieczny Doroty Ćwikowskiej okazał się najlepszy w kategorii 11 – latków pokonując dystans 300 m w czasie 46,98s.
Bardzo dobrze zaprezentowali się również skoczkowie zarówno ci w dal, jak i wzwyż. Wicemistrzynią Polski została reprezentantka SP 11, Julia Dorochowicz. Zawodniczka trenowana przez duet Wandę Bujnowską i Jerzego Zalewskiego, pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 133 cm.

W tej samej konkurencji brązowy medal z wynikiem 153cm zdobył reprezentujący SP 4, Kamil Dargiewicz (rocznik 2002).
Brązowy medal zdobyła Anna Kapla (rocznik 2004), uczennica SP 11, która w skoku w dal uzyskała wynik 4,47 m.