Trwają obchdy 40-lecia Osrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach.W minioną niedzielę biegiem ulicznym pn. „Suwałki 10,5” rozpoczął się tydzień obchodów jubileuszu 40-lecia Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Codziennie na terenach rekreacyjnych przy Zalewie Arkadia odbywają się zajęcia sportowe dedykowane mieszkańcom naszego miasta, w tym cieszące się dużą popularnością wśród suwalczanek Zumba i Body art.

W najbliższy piątek (19.06.2015 r.) o godz. 17:00 w sali widowiskowej Suwalskiego Ośrodka Kultury odbędzie się uroczysta akademia z udziałem pracowników OSiR i zaproszonych gości.

Tydzień obchodów zakończą dwa wielkie wydarzenia sportowe, które zostały zaplanowane na weekend. W sobotę (20 czerwca) o godz. 18:00 na stadionie przy ul. Zarzecze 26 zostanie rozegrany mecz pomiędzy Reprezentacją Artystów Polskich, w której wystąpią m.in. Bilguun Ariunbaatar, bracia Marcin i Rafał Mroczek, a drużyną złożoną z przyjaciół Suwałk. Mecz zostanie poprzedzony piknikiem rodzinnym, który rozpocznie się o godz. 15:00.

Wstęp na piknik oraz mecz jest bezpłatny. Bilety na mecz będą do nabycia w sklepiku Wigier w CH PLAZA  (od 18.06.2015 r.) oraz w dniu meczu w kasach stadionu.

Natomiast w niedzielę (21.06.2015 r) wszystkich suwalczan zapraszamy ponownie nad Zalew Arkadia, gdzie na terenach rekreacyjnych po raz pierwszy w naszym mieście odbędą się Zawody Drwali. Tego dnia od godz. 12:00 suwalczanie będą mogli obserwować i kibicować zawodnikom związanym na co dzień z branżą drzewną, którzy będą rywalizować w sześciu widowiskowych konkurencjach. Organizatorzy, którymi są Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach oraz Nadleśnictwo Suwałki,  przewidzieli również konkurencje dla publiczności (m.in. wbijanie gwoździ na czas oraz rzuty butem filcowym do celu).

Dużym zainteresowaniem cieszą się również zawody w siłowaniu na rękę, które będą imprezą towarzyszącą. Zmagania w tzw. armwrestling-u, które poprowadzi Klub Kulturystyczny OSKAR we współpracy z Kredensem Smaku,  odbędą się w 3 kategoriach: OPEN, Kobiety, Dzieci.

Odwiedzający w niedzielę Zalew Arkadia będą mogli również odwiedzić stoiska z rękodziełem ludowym i produktami regionalnymi.

Więcej szczegółów na plakatach.