Wiosenne prace

Wiosenne prace

Wiosna to tradycyjnie czas porządkowania miasta. Również w tym roku rozpoczęły się już prace przy remontach ulic, nasadzaniu krzewów, kwiatów i drzew.

Jak informuje Tomasz Drejer, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni, w tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, Suwałki mają być zadbane i ukwiecone.

– Kwiatów w ciągu roku, poczynając od teraz aż do jesieni – planujemy zasadzić ponad 90 tysięcy – mówi T. Drejer. – Nowych drzew także  będzie sporo, planujemy, że będzie ich około czterystu. Nie zabraknie nowych ozdobnych  krzewów. Jak się okazuje ZDiZ to całkiem spore gospodarstwo, ma on bowiem na utrzymaniu ponad 70 hektarów terenów zielonych.

Jednak główne prace to remonty ulic, przy czym – mówi T. Drejer – niektóre z nich będą praktycznie budowane od nowa. To oczywiście będzie dla mieszkańców spore utrudnienie, część ulic trzeba będzie na jakiś czas wyłączyć z normalnego ruchu,  ale w rezultacie wszystkim się to opłaci. Już rozpoczęto prace przy budowie końcówki ulicy 11 Listopada, gdzie praktycznie zostanie zbudowana całkowicie nowa ulica, niebawem rozpoczną się prace na kolejnych. Utrudnień trzeba się spodziewać również na ulicach: 41 Pułku Piechoty, Pięknej, Ogrodowej i Łokietka. Szczególnie mieszkańcy tej ostatniej odczują zdecydowaną zmianę na lepsze, bowiem Łokietka będzie zbudowana od nowa.

Jednak bodaj największe kłopoty spowoduje daleko idąca przebudowa ulicy Świerkowej na długim odcinku od ronda przy ul. Jana Pawła II do ulicy Kolejowej. – Będą nowe chodniki, oświetlenie, nawierzchnia jezdni, praktycznie nowa ulica, no i będzie ścieżka rowerowa, bez której nie byłoby dofinasowania tej inwestycji – informuje dyrektor Drejer. – Co ważne, uwzględnione zostały wszystkie uwagi mieszkańców tej ulicy.

Na utrudnienia natkną się za jakiś czas  mieszkańcy Ogrodowej i Pięknej; tu również zaplanowano spory zakres robót. – Wszystko robimy praktycznie od nowa – mówi T. Drejer. Kolejne zaplanowane inwestycje to między innymi II etap budowy ulicy Młynarskiego.

Prócz nowych i dużych inwestycji na suwalskich ulicach przeprowadzone zostaną  liczne prace remontowe, co jest normalne po zimie; będą przekładane chodniki, naprawiane krawężniki, załamania, likwidowane ubytki w jezdni.

Top