Obwodnica w budowie

Obwodnica w budowie

Już 82 tygodnie firma BUDIMEX wykonuje prace na budowie obwodnicy Suwałk. Zgodnie z informacjami zawartymi na stronie kontraktu inwestycja jest już zaawansowana w 79%.
Od węzła Suwałki Południe aż do ul. Filipowskiej jest już ułożona docelowa warstwa betonu, po której będą jeździły samochody. Ogólnie jezdnia betonowa docelowa jest już gotowa na ok 7 z 13 km naszej obwodnicy.
Warstwa betonu C8/10 stanowiącego podbudowę jest już wylana pomiędzy ul. Filipowską i rzeką Czarną Hańczą oraz pomiędzy ul. Reja i drogą na Potasznię. Można przypuszczać, że lada moment i tu zostanie ułożona warstwa docelowa betonu. Cały czas najmniej zaawansowanym w budowie jest odcinek pomiędzy rzeką Czarna Hańcza, a drogą do wsi Bród Stary. Tam wciąż prowadzone są prace ziemne.
Gotowe są wiadukty. Najbardziej zaawansowany w budowie to ten przy ul. Reja, gdzie od tygodnia odbywa się już ruch samochodowy. Tymczasowa przeprawa została już zlikwidowana.
Podsumowując: ponad połowa obwodnicy Suwałk ma już ułożoną docelową warstwę betonową, po której będą jeździły pojazdy, a lada moment najprawdopodobniej będzie to już 75% całej drogi.

Top