Tłumnie pojawili się suwalczanie na tegorocznej Nocy Bibliotek w suwalskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Konopnickiej, wśród nich Ewa Sidorek, zastępca prezydenta Suwałk oraz Zdzisław Przełomiec, przewodniczący suwalskiej Rady Miejskiej i radna Mariola Karpińska. Suwalską Noc Bibliotek rozpoczęła dyrektor Maria Kołodziejska. Atrakcji nie zabrakło, i dla dzieci, i dla dorosłych. Była wystawa „Wiesław Osewski ku pamięci”, strefa dla dzieci, „Bajki na slajdach”, wędrujący książkomat oraz wystawa zdjęć starych Suwałk i spotkania z Tadeuszem Kolterem oraz Piotrem Malczewskim, który opowiadał o ostatniej swojej wyprawie nad Bajkał. Czytelnicy, którzy odwiedzili bibliotekę w czasie kilkugodzinnej akcji „ Noc bibliotek”, a mieli niezwrócone w terminie książki mogli anulować kary finansowe. A na zakończenie zagrał zespół SUSZ.
W suwalskiej Bibliotece Publicznej im. M. Konopnickiej wciąż oglądać można ilustracje, grafiki, medale i książki zmarłego przed rokiem suwalskiego plastyka Wiesława Osewskiego. Wystawa została przygotowana we współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych „Nad Czarną Hańczą”.
Obejrzeć też można było obrazki z Suwałk lat 60. i 70. XX wieku czyli miasta, które już nie istnieje, czasów, gdy wodę brało się z ulicznych pomp, z obecnego placu M. Konopnickiej dobiegał gwar bazaru. Wielu suwalczaków o tym pamięta. W Noc Bibliotek przywołał tę pamięć Tadeusz Kolter, twórca uroczego wiersza o Suwałkach i dzieciństwie między ulicami Noniewicza, Kościuszki i Wesołą.
„Ja tu stoję za drzwiami…- za klonowymi” – to tytuł koncertu zespołu SUSZ. Zaśpiewał on piosenki do tekstów Bolesława Leśmiana.