Majówka w Suwałkach i na Suwalszczyźnie

Majówka w Suwałkach i na Suwalszczyźnie

Przed nami długi majowy weekend, a więc i więcej wolnego czasu. Różne instytucje zajmujące się kulturą i rekreacją przygotowały mnóstwo propozycji spędzenia wolnego czasu w Suwałkach i na Suwalszczyźnie. Oto naszym zdaniem najciekawsze.

 

 

30 kwiecień (sobota)

– Wycieczka rowerowa OSiR on tour-zachód na trasie Suwałki-Bakałarzewo-Filipów-Osowa-Suwałki. Dystans ok. 67 km.

– Rozpoczęcie sezonu turystycznego w Wigierskim Parku Narodowym. Wystawa przyrodnicza „Nad Wigrami”  (fot. ze strony parku) i wystawa etnograficzna „Ocalić od zapomnienia” w Krzywem oraz wypożyczalnia rowerów czynna w godz. 9.00-16.00.

„Aktywna majówka” w Twierdzy Jaćwingów – Park Linowy w Udziejku potrwa 4 dni (od 30.04 do 3.05). A w programie m.in. biegi, zajęcia zumba i fitness, pokazy jazdy konnej. Szczegóły na: www.twierdzajacwingów.pl

– W Szelmencie o godz. 13.00 startują zawodnicy rywalizujący w dwudniowym (30.04-1.05) OFF ROAD, czyli rajdzie samochodów terenowych.

godz. 20.00 – w Ogrodzie Letnim Rozmarino odbędzie się koncert pamięci Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej. Wystąpią zespół DRESZCZ i goście: Paweł Tymiński, Wojciech WuWu Wasilewski, Anna Szafranowska, Adam Marszałek, Krzysztof Krzesicki, Agata Patoła, Zygmunt Szulc, Romuald Bejnar i Tomasz Kamiński. Wstęp bezpłatny.

– Wcześniej, bo o godz. 16.00, także w ogrodzie, kolejna odsłona Suwalskiego Slamu Poetyckiego. Mateusz Gawliński i Mateusz Sidorek zapraszają na dużą dawkę poezji i wyjątkowych przeżyć. Piszesz? Chcesz się sprawdzić przed szeroką publiką? Slam jest właśnie dla Ciebie! Wstęp bezpłatny.

 

1 maja (niedziela)

– Wystawa przyrodnicza „Nad Wigrami” i wystawa etnograficzna „Ocalić od zapomnienia” w Wigierskim Parku Narodowym w Krzwem oraz wypożyczalnia rowerów czynna w godz. 9.00-16.00. Rejsy łodzią Leptodora II – Stary Folwark Muzeum Wigier o godz. 10.00, 11.00, 13.00, 14.00.

godz. 9.30 – „Biegaj z RESO” – poranek biegowy na stadionie lekkoatletycznym– udział bezpłatny.

godz. 17.00 – widowisko taneczno-muzyczne pt. „Powróćmy jak za dawnych lat” z przebojami z lat 20-tych i 30-tych XX wieku w wykonaniu zespołu „Troczanie” – Duża Scena SOK, ul. Jana Pawła II 5. Bilety: 10 zł w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu

godz. 19.00 w Rozmarino na scenie Ogrodu Letniego wystąpi Jennifer Batten – legendarna, uznana na całym świecie gitarzystka. Batten przez 10 lat współpracowała z królem popu Michaelem Jacksonem. Druga część koncertu z zespołem w składzie: Łukasz Gorczyca – bass, Tomasz Dominik – dr, Jacek Prokopowicz – kb. Wstęp na koncert – 40 zł (przedsprzedaż), w dniu koncertu – 50 zł. Wejściówki do nabycia w Piano Barze przy ul. Kościuszki 75.

godz. 19.00 – Koncert TSIGUNZ FANFARA AVANTURA – plac Marii Konopnickiej, wstęp wolny.

 

2 maja (poniedziałek)

– Wystawa przyrodnicza „Nad Wigrami” i wystawa etnograficzna „Ocalić od zapomnienia” w Wigierskim Parku Narodowym w Krzwem oraz wypożyczalnia rowerów czynna w godz. 7.00-16.00. Rejsy łodzią Leptodora II – Stary Folwark Muzeum Wigier o godz. 10.00,11.00,13.00, 14.00.

godz 12.00 – pokaz jazdy konnej w Twierdzy Jaćwingów – Park Linowy w Udziejku.

godz. 17.00 – happening teatralny Teatru Form Czarno-Białych PLAMA z okazji DNIA FLAGI RP „DZIŚ ONA BIAŁO-CZERWONA” – plac Marii Konopnickiej, wstęp wolny

godz. 19.00 w Ogrodzie Letnim Rozmarino wystąpi zespół DRAH. Zespół koncertował m.in. z: ARMIĄ, DEZERTEREM.

godz. 19.00 – Koncert MAKABUNDA – plac Marii Konopnickiej, wstęp wolny.

 

3 maja (wtorek)

– Wystawa przyrodnicza „Nad Wigrami” i wystawa etnograficzna „Ocalić od zapomnienia” w Wigierskim Parku Narodowym w Krzwem oraz wypożyczalnia rowerów czynna w godz. 9-16. Rejsy łodzią Leptodora II – Stary Folwark Muzeum Wigier o godz. 10.00,11.00,13.00, 14.00.

godz. 9.00 – wycieczka rowerowa na trasie Suwałki (start z pl. M. Konopnickiej) – Szurpiły – Twierdza Jaćwingów Park Linowy w Udziejku – Wodziłki – Suwałki

godz. 10.00 – Rowerem do Szelmentu – wycieczka rowerowa z Suwałk do Szelmentu trasą Green Velo – wyjazd z parkingu przy C.H. Kaufland.

godz. 12.00-14.00 – Muzeum Marii Konopnickiej zaprasza do uczestnictwa w akcji społecznościowej PUZZLE WOLNOŚCI i udziału w minigrze muzealnej „W Poszukiwaniu 3 Maja” oraz prezentacjach GRH „Garnizon Suwałki” i innych uczestniczących w spotkaniu stowarzyszeń, grup, osób i rodzin. Tego dnia na dziedzińcu Muzeum im. Marii Konopnickiej przygotowana zostanie wspólnie największa flaga w biało-czerwonych barwach. Powstanie z puzzli przygotowanych przez uczestników spotkania. Więcej na: http://mk.muzeum.suwalki.pl/

godz. 12.00 – koncert Zespołu Pieśni i Tańca EJSZYSZCZANIE (Ejszyszki, Litwa) – „WITAJ MAJ, TRZECI MAJ!”, park Konstytucji 3 Maja, wstęp wolny.

godz. 19.00 – w Rozmarino zabrzmią znane i lubiane rytmy żeglarskie w wykonaniu suwalskiej Zmiany Wachty, wstęp bezpłatny.

godz. 19.00 – Koncert Kapeli Zespołu Pieśni i Tańca SUWALSZCZYZNA – plac Marii Konopnickiej, wstęp wolny.

Top