CO PIĄTY SUWALCZANIN Z KARTĄ

CO PIĄTY SUWALCZANIN Z KARTĄ

W końcu października dokładnie 15.684 osób korzystało już w Suwałkach ze zniżek jakie oferuje Suwalska Karta Mieszkańca. Swoje karty ma już 11.700 osób. O możliwości odbioru poinformowano do tej pory ok. 14.000 osób. Od 2 listopada wnioski o wydanie SKM można składać już tylko w Urzędzie Miejskim w Suwałkach przy ul. Noniewicza 71.

– Jak widać program cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem tym bardziej, że przystąpiło do niego też 26 przedsiębiorców z usług, których z minimum 10% zniżką mogą korzystać mieszkańcy – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk

Suwalska Karta Mieszkańca to kompleksowy program działań zmierzających do poprawy warunków życia mieszkańców Suwałk. To przede wszystkim darmowa komunikacja miejska dla dzieci i młodzieży oraz darmowe przedszkola i zniżka na żłobek miejski, ale też tańsze bilety do Suwalskiego Ośrodka Kultury, Aquaparku i innych miejskich obiektów sportowych. Suwalska Karta Mieszkańca jest wydawana w czterech wariantach – zwykła, rodziny wielodzietnej, osoby niepełnosprawnej i seniora.

Podstawowym warunkiem otrzymania Suwalskiej Karty Mieszkańca jest rozliczanie się z podatku dochodowego od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Suwałkach i deklaracja w zeznaniu, że miejscem zamieszkania jest miasto Suwałki.

Top