Z plusligowego Banimexu Będzin do I-ligowego Ślepska Suwałki przechodzi środkowy Adrian Hunek. To trzeci, obok Łukasza Rudzewicza i Tomasza Wasilewskiego zawodnik grający na tej pozycji. Hunek to doświadczony zawodnik.

Adrian Hunek- pozycja: środkowy- ur.1985-10-28 w Krośnie Odrzańskim, wzrost: 202 cm
Kariera: wychowanek Kaliny Gubin
20.09.2011-30.06.2012 Tytan AZS Częstochowa
01.09.2012-30.06.2013 Wkręt-met AZS Częstochowa
01.09.2014-30.06.2015 MKS BANIMEX BĘDZIN

Warunki rocznego kontraktu z I ligowym Ślepskiem Suwałki uzgodnił Krzysztof Zapłacki , 22-letni przyjmujący, wychowanek Kani Gostyń, ostatnio zawodnik ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Krzysztof Zapłacki ur. 8 sierpnia 1993 w Lesznie– przyjmujący- wzrost – 196
Kluby: Kania Gostyń, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Sukcesy: wicemistrz PlusLigi w 2012 r, wicemistrz i brązowy medalista Młodej Ligi.

O rok przedłużył umowę ze Ślepskiem libero Maciej Mendak. W tej chwili władze klubu uzgodniły warunki gry w Ślepsku z dziewięcioma zawodnikami:

Krzysztof Andrzejewski – libero

Kacper Gonciarz – rozgrywający

Kamil Lewiński – atakujący (ostatni klub TKS Tychy)

Maciej Mendak – libero

Łukasz Rudzewicz – środkowy

Tomasz Wasilewski – środkowy (powrót z wypożyczenia do Centrum Augustów)

Wojciech Winnik – atakujący

Jakub Urbanowicz – przyjmujący.

Trwają rozmowy z kandydatami do gry na pozycjach przyjmującego, środkowego i rozgrywającego. W poniedziałek, po spotkaniu u prezydenta Suwałk, powinna zapaść ostateczna decyzja w sprawie dalszej gry w Ślepsku Kamila Skrzypkowskiego.

Jeśli chodzi o rozgrywających władze klubu ciągle rozmawiają z Łukaszem Makowskim, ale też oglądają filmy z gry reprezentacji Azejberdżanu, a konkretnie Turala Hasanliego. W 6-letniej historii występów Ślepska w I lidze w klubie grali już zawodnicy zagraniczni: Litwin Jonas Rakickas, Anglik/Amerykanin Andrew Pink, Australijczyk Benjamin Bell oraz Rosjanin Dima Skoryy, który teraz zadebiutuje w roli I trenera Ślepska. Na pierwsze dni treningowe do Suwałk zaproszonych zostanie kilku zawodników młodych, perspektywicznych, dla których gra w I lidze będzie szansą zdobycia boiskowego doświadczenia i pokazania się menadżerom z PlusLigi.

Pierwszy trening drużyny siatkarskiej Ślepsk Suwałki przed nowym sezonem zaplanowano na 3 sierpnia.

Źródło: strona internetowa Ślepska Suwałki