Suwalscy policjanci zatrzymali na terenie powiatu 3 kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu. To wynik policyjnych kontroli z minionej doby. Teraz postępowaniem nieodpowiedzialnych mężczyzn zajmie się sąd.

Minionej doby suwalscy policjanci zatrzymali na terenie powiatu 3 kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu. Wczoraj po godzinie 7-ej mundurowi z suwalskiej drogówki na terenie gm. Suwałki zatrzymali do kontroli audi. Okazało się, że kierujący nim 17- latek zdecydował się na jazdę mając ok. pół promila alkoholu w organizmie i nie posiadając   uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Brakiem wyobraźni wykazał się również 51-letni kierowca mercedesa, który w wczoraj ok. godziny 8-ej został zatrzymany do kontroli na ulicy Grunwaldzkiej. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy.

Minionej nocy, ok godziny 1-ej, na jednej z kamer monitoringu miejskiego zaobserwowano mężczyznę, który na ul. Noniewicza wsiadał do bmw. Jego zachowanie wskazywało, że może być pod wpływem alkoholu. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol. Po kilku minutach suwalscy policjanci przerwali dalszą podróż  31–latkowi. Od mężczyzny wyraźnie wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie.