W Poniedziałek Wielkanocny szykuje się nowe wydarzenie dla Mieszkańców Suwałk i Suwalszczyzny. Wielkanocna Rodzinna Gra Miejska odbędzie się w naszym Mieście po raz pierwszy.

– Jeżeli ta inicjatywa spotka się z zainteresowaniem suwalskich rodzin, to będziemy ją organizowali co roku w coraz bardziej rozbudowanej formie. Święta Zmartwychwstania Pańskiego to czas, który spędzamy najczęściej w rodzinnym gronie przy wielkanocnym stole. chcemy nieco urozmaicić ten czas, żeby jeszcze bardziej poczuć radosną i rodzinną atmosferę tych Świąt – zaznacza Piotr Wasilewski, organizator wydarzenia.

Jak informuje organizator, już w poniedziałek, o dowolnej porze w godzinach 12:00-15:00 będzie można przyjść pod pomnik Marii Konopnickiej na suwalskim Placu imienia właśnie tej Suwalczanki. Tam Organizatorzy przygotowali trasę pełną zagadek o tradycjach wielkanocnych oraz na temat wiedzy o Suwałkach. Celem Gry będzie też znalezienie ukrytych na Placu wielkanocnych jaj. Wszystkie drużyny złożone z przynajmniej dwóch członków Rodziny otrzymają drobne upominki. Organizator przewidział również trzy Nagrody Specjalne – jedną dla tej Rodziny, która najszybciej pokona trasę, drugą dla najliczniejszej Rodziny, która ukończy trasę oraz trzecią dla najmłodszego uczestnika wydarzenia.

– Serdecznie zapraszamy wszystkich Mieszkańców Suwałk do udziału w tym wydarzeniu. Warto na kilka chwil wstać od świątecznego stołu, spędzić świetnie czas na świeżym powietrzu i wrócić do świętowania po wspólnym przeżyciu niezapomnianych wrażeń. Gwarantujemy dobrą rodzinną zabawę! – mówi suwalczanin Piotr Wasilewski.

Źródło: Piotr Wasilewski